Jesenná séria podujatí z cyklu besied 1+1 odštartuje vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach vo štvrtok 29. septembra o 17:00 na Hviezdoslavovej ul. 5. Pozvanie do knižnice prijali ultrabežkyňa Júlia Batmendijnová, autorka knihy O čom sníva raketový pes? a Vojtech Špišák, organizátor horského ultramaratónu Východniarska stovka. S našimi hosťami sa budeme rozprávať o tom, ako sa dá prejsť trasa Cesty hrdinov SNP za 12 dní, o ultramaratónoch, prepájaní športových a charitatívnych aktivít a mnohých ďalších zaujímavých témach. Večerom bude hudobne sprevádzať Monika Jeňová.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Júlia Batmendijnová je tlmočníčka, prekladateľka a lektorka. Vo voľnom čase sa venuje ultrabehu, o ktorom aj píše v blogu „Denník diaľkoplazky”. Pre weby Slovak Ultra Trail a Hiking.sk publikuje rozhovory s bežcami. Pred pandémiou úspešne zorganizovala dva ročníky bežeckých pretekov Severný živloplaz. V roku 2019 ako prvá žena absolvovala Cestu hrdinov SNP bežeckým spôsobom. S časom 11 dní, 17 hodín a 52 minút stanovila dovtedy najrýchlejší známy ženský čas prechodu červenej magistrály. O svojom počine napísala knihu „O čom sníva raketový pes?”.

Vojtech Špišák, pre bývalých, súčasných a aj budúcich kamarátov známejší ako Belo, organizátor horského ultramaratónu Východniarska stovka, člen občianskeho združenia Slovak Ultra Trail, niekoľkokrát absolvoval cestu Košice – Praha (behom, na bicykli, na kolobežke), vždy s charitatívnym zámerom. Milovník hôr, zvierat a outdoorových športov.

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.