Ako sa ťahá repka je rozprávka pre najmenších o tom, čo všetko sa môže stať jednej repke a čo všetko ju čaká, kým sa zrodí sladká pochúťka.V inscenácii chceme poukázať na dôležitosť rodiny, súdržnosť kolektívu a poučiť malých divákov o prírodných kolobehoch a skutočnom využití cukrovej repy.

Repka Cukrová rozpráva svoj príbeh od počiatku – ako ju zasiali, ako rástla a ako ju napokon vytiahli. Všetko sa však udialo s množstvom ďalších peripetií. Repka sa (napriek prírodným zásadám) skamaráti so Strakou, ktorá letí ponad jej poľom. Neskôr sa spriatelí aj so Psotou Repovou, ktorá však, ako sa napokon ukáže, nie je skutočná priateľka. Pôvodný jednoduchý príbeh veľkej repky, ktorú zo zeme pomáha ťahať každý, kto ide okolo, je teda obohatený o ďalšiu dejovú líniu. Jej témou sú najmä kamarátstva (pravé i nepravé) a súdržnosť. Repka toho zažije naozaj veľa, od nepríjemného zážitku s kúsancom od poľných zajacov až po veľkú hmyziu svadbu Psoty Repovej a Roztočca Chmeľového. Pri všetkom ju však sprevádza a ochraňuje jej verná priateľka Straka, ktorej zásluhou sa napokon podarí Repku vytiahnuť zo zeme.

Čo sa napokon s Repkou stane a vlastne „ako sa ťahá“, to sa dozvie detský divák na našich predstaveniach. Príbeh je rozprávaný s nadhľadom a dávkou humoru za pomoci výraznej scénografie s využitím bábkarských princípov, pestrofarebných bábok a nadrozmernej repy. Dej sa posúva spievanými pesničkami v podaní mladého hereckého kolektívu. Ako sa ťahá Repka je malý príbeh veľkej Repky pre malých i veľkých.      

Inscenácia je určená divákom od 3 rokov       

Scenár a réžia: Silvia Vollmannová a. h.
Dramaturgia: Ivan Sogel
Scénografia: Daša  Krištofovičová a. h.
Hudba: Peter Lachký a. h.
Asistent réžie: Peter Creek Orgován

Účinkujú: Mariana Bódyová, Erika Molnárová, Peter Creek Orgován, Andrej Sisák 

>> RECENZIA <<


www.bdke.sk│FB: Bábkové divadlo v Košiciach