Pozývame Vás na toto unikátne zoskupenie klaviristu Alana Bartuša, ktorý si tento krát do svôjho tria pozval vynikajúceho mladého bubeníka Mattiu Mullera. Po koncerte je Jam Session, otvorená pre všetkých muzikantov ktorí si chcú zahrať so špičkovou rytmikou.

rezervácie na čísle - +421 903 046 304 

  • Alan Bartuš piano/kompozície
  • Matej Štubniak kontrabas
  • Mattia Müller bicie nástroje

Trio vzniklo na vnútorný podnet Bartušovcov prezentovať a realizovať vlastné hudobné predstavy. Kompozícia je vyústením skúseností autorov v rôznych žánroch a druhoch hudby. Najmä vážna hudba, hudba etník a world music. Jedná sa o akustický jazzový projekt v modernej interpretácii. Jednotlivé skladby reflektujú najnovšie trendy jazzovej hudby. Moderná fúzia latin, klasickej a freemusic v spojení spevnej melodiky, je výsledkom kompozície, pričom každý člen telesa má priestor na vlastnú realizáciu formou improvizácie. Vznikajú rozličné farebné plochy v priestore, sú typické v hudobnom procese. Jednotlivé skladby obsahovo zachytávajú profesné skúsenosti autorov, ako aj ich silné emočné úseky života.

Hudba ktorú v Triu tvoríme je tvarovatelný hudobný proces, plynúci v čase. Špeciálne Jazz sa svojou originalitou skladby v mnohých podobách stáva umením kreatívnym a zároveň neopakovateľným. Má charakter jedinečného okamihu v závistlosti od interpretačnej interakcie medzi členmi Tria. Je to nádherný proces odovzdávania odkazu, prostredníctvom symbiózy zvukov. Pozorné publikum, ktoré ,,odkaz'' prijme je pre muzikanta najväčším zadosťučinením, pretože svojou pozornosťou hudobný proces posúva ďalej.

„Našim poslaním je šíriť kultúru- prostredníctvom hudby.“