Archívny Chlapec započal svoju hudobnú kariéru akustickým albumom Zvery, ktorým definoval zatiaľ neprebádané územie slovenského pesničkárstva. Naliehavé texty, tenzná atmosféra a svojský hlasový prejav charakterizovali debut. S druhým albumom metamorfoval do niečoho celkom odlišného.

Album Tranzit je plný zvukov, nových perspektív a znovunadobudnutej chuti experimentovať. Na portáli hudba.sk ho kritici vychválili ako jedného z najlepších slovenských pesničkárov. 

S tretím albumom Zapadákov sa Archívny Chlapec opäť vrátil k akustickej gitare. „Po debute som mal pocit, že úlohou hudobníka je neustále sa posúvať vpred a s touto ideou vznikol nasledujúci album Tranzit. Problém bol, že som nevedel, čo to “vpred” konkrétne znamená. Až s odstupom času som zistil, čo mám rád, v čom som doma, a že netreba vidieť progres len vo viac nástrojoch či zložitejších aranžmánoch. Hudobným napredovaním môže byť aj to, že začneš byť k sebe úprimný a prestaneš sa štylizovať do niečoho, čím nie si,” hovorí Richard Vávra

Vstup: 3€ predpredaj / 5€ na mieste / Fabrik Space