PRÍBEHY HUDOBNÝCH LEGIEND - ROK VÝROČÍ
1.7.2020 - 14.9.2020

Audiovizuálna výstava s ponukou filmových projekcií, hudobných nahrávok a zaujímavých publikácií.

Pocta hudobným legendám, ktorých výročia si v roku 2020 pripomíname: THE BEATLES, JOHN LENNON, THE DOORS, ERIC CLAPTON, PETER GABRIEL, B. B. KING, JANIS JOPLIN, JIMI HENDRIX, RAY CHARLES, EDITH PIAF, BILLIE HOLIDAY a ďalší.

Rok 2020 je vzácnym stretnutím výročí množstva kľúčových osobností hudobnej scény, ktoré ovplyvnili ďalšie generácie muzikantov. Pozornosť hudobnej verejnosti sa upriamuje najmä na 60. výročie založenia skupiny THE BEATLES, 80. výročie narodenia a 40. výročie úmrtia JOHNA LENNONA, 75. výročie narodenia ERICA CLAPTONA, 70. výročie narodenia britského hudobníka PETERA GABRIELA, 95. výročie narodenia a 5. výročie úmrtia bluesového gitaristu a speváka B. B. KINGA, 90. výročie narodenia rythm and bluesového speváka a klaviristu RAY CHARLESA, 105. výročia narodení francúzskej šansoniérky EDITH PIAF a jazzovej speváčky s dojemným hlasom BILLIE HOLIDAY, ale aj 50. výročia úmrtí členov zo smutne presláveného Klubu 27 JANIS JOPLIN a JIMIHO HENDRIXA, ako aj mnohých ďalších.

Tvorbu spomínaných osobností si v tomto roku priebežne pripomíname prostredníctvom tematických podujatí Hudobného átria. Aj keď pandémia na istý čas prerušila naše pravidelné návraty k tvorbe hudobných legiend, v rôznych formách sa k nim postupne vrátime. Za zmienku stojí ponuka vynikajúcich koncertných a filmových dokumentov z audiovizuálneho fondu Hudobného átria, ku ktorých zhliadnutiu Vás pozývame v priebehu leta s možnosťou vlastného výberu projekcií z našej ponuky.


Hudobné átrium
Štátna vedecká knižnica
Banská Bystrica Lazovná 9, 975 58 Banská Bystrica, Slovenská republika

Tel.: +421 48 4710744
Otvorené počas pracovných dní: 10:00 h - 16:00 h, v stredu do 18:00 h

www.svkbb.eu│FB: Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici│FB: Hudobné Átrium