Séria In Between Books Sessions začína sezónu 2021 s dvojicou projektov Velvet Case a Samuel Hošek.

Velvet Case
Kapela Velvet Case vznikla v roku 2017. Jej zárodok vyústil z niekoľkoročnej spolupráce klaviristu Petra Kunza a speváčky Júlie Kozákovej. K duu sa po čase pridala mladá talentovaná basgitaristka Laura Jašková, nevyhnutnú zložku kapely zakrátko zastrešil vyhľadávaný bubeník Juraj David Raši. Finálny zvuk a charakter kapely dopĺňa dychová sekcia v zložení Lenka Molčányiová (saxofón) a Michal Cálik (trubka).

Nielen pre ich muzikálne prednosti, ale aj vďaka ich mladíckej energii, charizmatickému prejavu a originálnemu prevedeniu ich bratislavská hudobná scéna vníma v súčasnosti už ako etablované umelecké teleso. V týchto dňoch pracujú v štúdiu na ďalších autorských nahrávkach, ktoré v blízkej budúcnosti vyjdú na YouTube kanáli VelvetCase.

Samuel Hošek
Samuel Hošek je multitalentovaný umelec, spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych hudobných a umeleckých súťaží. Ako 16-ročný získal štipendium na Top 50 najlepšej súkromnej škole v USA, neskôr študoval na divadenej fakulte VŠMU a je absolventom VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe v odbore jazzový spev.

V roku 2020 vydal svoj debutový album Our Time is Now v spolupráci s hudobným producentom Jurešom Líškom z projektu Fallgrapp. Žánrovo sa doska pohybuje v štýle akustického popu s prvkami elektroniky, R’n’B a soulu. Autorské texty opisujú hľadanie vlastnej identity, poukazujú na otázky viery, vnímanie odlišných kultúr, rozprávajú príbehy o vzťahoch, bolesti, sklamaní a znovanájdení sa.

Koncept albumu sa sústreďuje na vnútorný svet človeka – v dnešnom svete je hlavný fokus na vonkajšiu krásu, no pre Samuela je najzaujímavejšie to, čo sa odohráva v nás, vo vnútri v našich hlavách.

In Between Books môžete podporiť dobrovoľným príspevkom v sekcii Vstupenky.