Ikonické jedlá. Odvážne nové chute. Znovuobjavené klasiky. Jedlé majstrovské diela. Hotový kulinársky zážitok.

Hviezdami nabitá show. Dráma v kuchyni.

Mnoho relácií o varení má dnes podobu reality show. Ešte skôr, než v nich súťažili kulinárske hviezdy, či odvážne domáce kuchárky a kuchári, o záujem divákov a diváčok zápasili produkty potravinárskych firiem. Koniec-koncov, aj jeden z najznámejších kanálov venovaných vareniu - americký Food Network - bol vytvorený hlavne ako efektívna reklamná platforma.

V kuchárskych show je dôraz kladený pochopiteľne na chuť a čuch, ktoré sú prezentované podmaňujúcimi zábermi a šťavnatými komentármi. Pôvod surovín a ich vplyv na vývoj a chod spoločnosti je však zväčša úplne ignorovaný.

Naším cieľom bolo dať hlavnú úlohu v inscenácii zemiaku a vytvoriť tak kuchársku show, ktorá si ctí suroviny, z ktorých varí. Takýmto spôsobom máme možnosť hovoriť o transformačnej sile, ktorú zemiak mal na globálnu ekonomickú, politickú, kultúrnu a spoločenskú situáciu.

V inscenácii Zemiak, máte možnosť stretnúť sa s rôznymi charaktermi, situáciami a príbehmi sprostredkovanými Michaelou Fech a Matejom Babejom. Tie najlepšie momenty zachytáva Zoltán Baráth na kameru a o živý strih sa postaral Juraj Mydla. Scénu nám pozváral a pozbíjal Štefan Chovanec a dizajn kostýmov, štúdia a rekvizít mala na starosti Viktória Revická. Za dramaturgickú spoluprácu ďakujeme Magdaléne Žiakovej a za koordináciu skúšobného procesu a tvorby Samuelovi Chovancovi.

Vstupenky si môžete zakúpiť: https://goout.net/sk/zemiak/szcmmgr/

Po zakúpení vstupenky vám link na livestream príde emailom.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.