Vyhľadať podujatie
events/2020/11/admid120721/120721.jpeg

Cesta môjho oblečenia

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Online prednáška s Martinou Marekovou Kuipers, koordinátorkou FASHION REVOLUTION, o pomalej móde a ceste, ktorú prejde každé naše tričko či sveter, kým sa dostane do našej skrine.

Prednášku budeme vysielať LIVE 8.12.2020 v čase od 18:00 - 19:30. Krátko pred prednáškou vám zašleme pripomienkový email so streamovacím linkom, stačí si zakúpiť bezplatný lístok.

Podujatie budeme streamované z priestorov KOLABO COWORKING v Avion Shopping Parku.

Na prednáške sa bližšie pozrieme na obsah nášho šatníka. Porozprávame sa o tom, ako sa tam jednotlivé kusy oblečenia dostali a prečo je dôležité pýtať sa, kto ich vyrobil a za akých podmienok. Povieme si viac o materiáloch, z akých je oblečenie vyrobené a poradíme vám, ako sa o oblečenie starať tak, aby si svoj vzhľad zachovalo, čo najdlhšie. Pridáme aj tipy ako pri nakupovaní rozpoznať kvalitné oblečenie od nekvalitného a aj rady, čo robiť s poškodeným oblečením, aby sme predišli zbytočnému textilnému odpadu. Rozoberieme si aj ekologickú obnovu šatníka - ako si vieme rôzne kúsky prerobiť či vzájomne s priateľmi vymeniť za iné. A ukážeme si aj pár konkrétnych kúskov.

Lektorka Martina je módna aktivistka, podporovateľka a dizajnérka pomalej módy. Od roku 2018 koordinuje iniciatívu Fashion Revolution na Slovensku. Fashion Revolution je celosvetové hnutie za transparentný, etický a udržateľný módny priemysel. Cieľom iniciatívy je spoločne a radikálne zmeniť spôsob, akým je naše oblečenie vyrábané, predávané a z akých zdrojov vzniká. Martina tvorí pod vlastnou slow fashion značkou Bartinki. Jej móda vzniká z textilného odpadu s prihliadaním na etickosť výroby.

"Cesta môjho oblečenia" je druhá zo série komunitných prednášok Lepšie pre ľudí a planétu na ekologické témy, ktorú prináša Avion Shopping Park v spolupráci s Kolabo Coworking. Téma udržateľnosti je súčasťou každodennej práce v Avione. Záleží nám na tom, aby naše správanie malo pozitívny dopad na životné prostredie a inšpirovalo zákazníkov k zmene.