Schopnosť urobiť správne rozhodnutie nie je iba umením, ale aj exaktnou vedou. Vždy, keď stojíme pred významným, ale aj úplne banálnym rozhodnutím, naša hlava má totiž na výber tiež. Jednou možnosťou je počúvnuť myslenie rýchle, intuitívne, emociónálne. Druhá možnosť je aktivovať posudzovanie pomalé, váhavé a logické. Aké faktory ovplyvňujú túto voľbu? Zhoršuje či zjednodušuje široká škála možností našu schopnosť rozhodnúť sa? Kedy môžeme a kedy naopak rozhodne nesmieme dôverovať svojej intuícii a aký vplyv má na naše rozhodovanie typológia osobnosti? Zažite prednášku, ktorá zmení spôsob, akým rozmýšľame o myslení! Populárny psychiater Cyril Höschl vo svojom webinári pútavo priblíži celosvetovo známe učenie Kahnemana a Tverského, vysvetlí techniky ovplyvňovania voľby a objasní konkrétne príklady jednotlivých faktorov, pravdepodobnostných výpočtov a rôznych skreslení, ktoré postihujú naše rozhodovanie. 
 
Prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc., FRCPsych.
je český psychiater, popularizátor vedy a vysokoškolský pedagóg. Po nežnej revolúcii bol prvým slobodne zvoleným dekanom 3. lekárskej fakulty Univerzity Karlovej (1990-1997) a v období 1997-2003 potom pôsobil vo funkcii prodekana pre reformu štúdia a zahraničné styky tej istej fakulty. Od roku 1990 do roku 2014 bol riaditeľom psychiatrického centra Praha a do roku 2011 taktiež pôsobil ako riaditeľ Centra neuropsychiatrických štúdií v Prahe. V rokoch 2007-2008 pôsobil vo funkcii prezidenta Asociácie európskych psychiatrov, v období 2008-2009 potom v pozícii prezidenta Európskej federácie lekárskych akadémií (FEAM). V rokoch 2004-2011 bol predsedom Českej lekárskej akadémie. Je riaditeľom Národného ústavu duševného zdravia.
 
 AKO WEBINÁR FUNGUJE?
  • Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie. 
  • Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak vstupenku zakúpite v deň konania podujatia, odkaz na webinár vám príde v jednom e-maili priamo s lístkom.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať. 
  • Live stream webináru sa vysiela prostredníctvom platformy Vimeo, priamo vo vašom internetovom prehliadači. Nie je preto potrebné nič inštalovať ani sa niekde registrovať.
VÝHODY WEBINÁRA:
  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
  • Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
  • Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
  • Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá rodina.
 Odpovede na často kladené otázky nájdete tu: bit.ly/OtazkyOdpovedeSK