Srdečne Vás pozývame na prednášku spojenú s diskusiou s názvom Deti ohrozené prostredím v spolupráci s Teach for Slovakia, ktorá sa uskutoční 2.2.2022 o 18.00 (ZOOM).

Našim hosťom bude Mgr. René Skácal, ktorý vyštudoval psychológiu na UK v Bratislave. Pracoval v nízkoprahovom centre Mixklub v Bratislavskom "Pentagone", kde sa venoval práci s deťmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. Po štúdiu pôsobil v rámci programu "Teach for Slovakia" dva roky ako učiteľ na základnej škole na Luníku IX. Má za sebou skúsenosti s mentoringom a školením učiteľov v téme práce s náročnými alebo traumatizovanými žiakmi. Má absolvovaný akreditovaný kurz Krízovej intervencie a Feuersteinovej metódy inštrumentálneho obohacovania. Momentálne pôsobí ako výskumný a vývojový zamestnanec v Štátnom pedagogickom ústave na Sekcii inkluzívneho vzdelávania, národnostných menšín a rozvoja vzdelávacieho systému, kde sa venuje podporným opatreniam pre žiakov na školách, a takisto pôsobí v internetovej poradni ipcko.sk.

Čo Vás čaká?
V rámci obsahu podujatia sa budeme venovať hosťovým skúsenostiam z práce s deťmi so SZP, toxickému stresu, či traume, spomenieme taktiež bezpečie a dôveru ako základné atribúty, nevhodné ciele správania sa, či iné metódy a tipy pri práci s náročnými žiakmi. Budeme sa venovať i Vašim otázkam v diskusii.

Prihlasovanie prostredníctvom Google Forms:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfpOnphthO.../viewform...

Link na prihlásenie sa Vám bude zaslaný pár dní pred podujatím. Tešíme sa na Vás!

Podujatie, ktoré usporadúvajú Teach For Slovakia a Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie