Výstavu je možné navštíviť len pre vopred ohlásené skupiny. Rezerváciu je potrebné nahlásiť minimálne tri dni vopred. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte mailom na bratislavskyhrad@snm.sk. Kapacita priestoru je 20 ľudí. Výstava je vhodná aj pre deti od 8 rokov.

Na výstave sú prezentované v digitálnej forme stále exponáty Slovenského národného múzea, výstavy Martin Benka a Zlatý vek Peterhofu.

Projekt vznikol v spolupráci Ministerstva kultúry SR, Slovenského národného múzea a Národného osvetového centra. Prvá prezentácia digitálnych technológií pre verejnosť bola prezentovaná na technologickej výstave IXPO 2019. Hlavným ideovým zámerom takejto výstavy je ukázať návštevníkovi a širokej verejnosti kultúrne dedičstvo atraktívnym digitálnym spôsobom. Najmodernejšie technológie zabezpečia zachovanie výstav alebo expozícií v digitálnom svete aj po ich ukončení vo forme virtuálnych prehliadok. Atraktivita múzejných expozícií prispeje aj k rozšíreniu ďalších múzejných a iných výstav v digitálnom svete.

Trvanie výstavy: od 4. 2. 2020 do 4. 2. 2022
Otváracie hodiny: denne od 10.00 do 18.00 h, posledný vstup o 17.00 h.