Vyhľadať podujatie
events/2020/11/admid120600/120600.jpeg

Európska noc výskumníkov

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celú Európu sa nevyhla ani organizácií Európskej noci výskumníkov. V dôsledku toho sa po prvýkrát od svojho vzniku namiesto posledného septembrového piatku festival vedy v celej Európe uskutoční 27. novembra 2020 a v zmenenom formáte.

Aj tento rok chceme pripraviť pútavý program pre čo najširšie publikum, preto presúvame naše aktivity do online priestoru a do škôl po celom Slovensku a môžete sa tešiť na novú podobu ENV.

Mottom tohto ročníka je „Veda bez hraníc“, ktorým chceme poukázať na to, že výskum a inovácie prekračujú nielen geografické hranice, ale zachádzajú aj za hranice bežného poznania. Rapídny technologický rozvoj a nebývalý vedecký pokrok, ktorý momentálne zažívame, je výsledkom otvoreného myslenia výskumníkov a inovátorov zo všetkých kútov sveta, čo sa ešte výraznejšie ukázalo v posledných mesiacoch v súvislosti s koronavírusom.

Tohtoročné aktivity festivalu vedy budú sústredené do online priestoru a do škôl po celom Slovensku. Program novembrovej Noci výskumníkov bude pozostávať z online štúdia, ktoré divákom prinesie pútavé rozhovory a prezentácie popredných slovenských vedcov. Súčasne s tým bude prebiehať online formát Science café s názvom Veda bez hraníc, kde budú mať návštevníci možnosť diskutovať a pýtať sa priamo vedcov a inovátorov. Ďalšou časťou Noci výskumníkov budú online návštevy vedcov na školách po celom Slovensku, ktorí navštívia základnú alebo strednú školu, ktorú absolvovali a prostredníctvom prezentácie aj priamej interakcie budú motivovať študentov, aby sa rozhodli pre vedeckú kariéru. Žiaci, študenti i učitelia sa môžu zapojiť do troch festivalových súťaží. 


Novinkou je aj aktivita Vedecký kuriér, ktorá vedeckú prácu dostane priamo k deťom. Učitelia dostanú balíčky s materiálmi na pokusy a vedecko-popularizačnú hru Výskumníci.

Tešíme sa na Vás!

Všetky informácie a novinky nájdete na www.nocvyskumnikov.sk.