Milí priatelia Bratislavy v pohybe, rozhodli sme sa, že vám v tomto roku budeme prinášať súčasný tanec aj mimo festivalu Bratislava v pohybe. V našej sérii s názvom DANCE ON vám prinesieme 3 tanečné predstavenia v priebehu mája a júna 2022.

Pozývame vás na prvé predstavenie zo série DANCE ON, ktorým je japonsko-maďarská koprodukcia Góbi Dance Company: FREESTYLE. Predstavenie sa uskutoční 30. 5. 2022 o 20:00 v A4 - priestore pre súčasnú kultúru.

Diela Rity Góbi sa vyznačujú tak odvážnymi experimentmi ako aj starostlivo komponovanou choreografiou. Hlavnými črtami jej štýlu sú geometria, minimalizmus a snaha o redukciu vyjadrovacích prostriedkov. Jej inscenácia FREESTYLE otvára dvere do sveta hravého jedinca.

Hracie pole je animované fyzickou prítomnosťou a interakciou dvoch postáv, Ruri a Rity. Hráči na seba reagujú zatiaľ čo sa zapájajú do intenzívnej akcie: beh, skákanie, plávanie, sú pod vodou alebo nad vodou... Táto súťaž však nie je o rýchlosti alebo výhre. Tentokrát účastníci zápasia s vlastnými telami, skôr ako s niekým iným. Freestyleoví plavci prinášajú na javisko súťaživosť, ale aj hravosť a pocit slobody.

Tanec: Ruri Mito (JP) / Fanni Esterházy & Rita Góbi
Choreografia: Rita Góbi
Hudba: Dávid Szegő
Dramaturgia: Anna Zsigó
Svetelný dizajn: Pavla Beranová (CZ)
Osvetľovací technik: Zuzana Bottová (CZ) / Béla Kovács
Asistenti produkcie: Lena Hashimoto (JP) & Liliána Maros & Ágnes Bakk
S podporou: Budapest Spring Festival, Performing Arts Japan, Kreatívna Európa
Program (i-Portunus), Lifelong Burning, Workshop Foundation, Kultúrne centrum Sín, MOHA - Nadácia Orkesztika, Ministerstvo ľudských zdrojov, Národný kultúrny fond, Nadácia Saison.
www.gobirita.hu

Vstupné: 12 €, zľava pre študentov, seniorov a tanečných profesionálov: 7 €
Vstupenky a permanentky: https://predpredaj.zoznam.sk/.../bratislava-v-pohybe-dance/
Celú tržbu venujeme na pomoc Ukrajine.

Podujatie, ktoré usporadúva Bratislava v pohybe

Predstavenie je realizované v rámci projektu Aktivity Asociácie Bratislava v pohybe / DANCE ON.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na Podporu umenia.