Vyhľadať podujatie
events/2020/11/admid120775/120775.png

Koronavírus – fakty a mýty | Webinár

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Počúvame o ňom už mesiace bez prestávky, ale stále máme problém sa v ňom zorientovať. Éterom lietajú odborné výrazy, na internete a od známych sa zase dozvedáme “zaručené” informácie. Čo je vlastne koronavírus, odkiaľ prišiel a aké sú jeho prejavy? Ako sa dá liečiť, čo môžeme urobiť preto, aby sme sa pred ním chránili a aký rok 2021 nás pravdepodobne čaká? Čo je v súvislosti s COVID–19 fakt a čo hoax? Odpovedať bude epidemiológ Martin Pavelka a Samuel Kováčik z projektu Vedátor. Pozrite sa na tento fenomén dnešnej doby vecne a bez zavádzajúcich emócií a dojmov.

Martin Pavelka
je postgraduálny študent na London School of Hygiene and Tropical Medicine, špecializuje sa na epidemiológiu a verejné zdravotníctvo. Študoval aj medzinárodné vzťahy na prestížnej University of St. Andrews a východoeurópske štúdiá na University College London, School of Slavonic and East European Studies. Terénnu prax má hlavne z afrických krajín. Pôsobil aj vo vojnových zónach v Afganistane a na sýrskej hranici. Spolupracuje s hlavným mestom v boji s koronavírusom.

Samuel Kováčik
je fyzik a zakladateľ projektu Vedátor. Študoval teoretickú fyziku na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2017 založil platformu pre vedcov na popularizáciu vedy Vedátor, ktorá prináša blogy, popularizačné vedecké prednášky a podcasty. Pôsobí ako postdoktorand v Inštitúte pokročilých štúdií v Dubline a venuje sa štruktúre priestoru a kvantovej gravitácii.

AKO WEBINÁR FUNGUJE?

  • Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
  • Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak si lístok zakúpite v deň konania webinára, odkaz vám zašleme pol hodinu pred jeho začiatkom.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.

VÝHODY WEBINÁRA:

  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • Na druhý deň po uskutočnení webinára dostanete k dispozícii záznam.
  • Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
  • Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
  • Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá rodina.

Odpovede na často kladené otázky nájdete tu: bit.ly/OtazkyOdpovedeWebinare