Vyhľadať podujatie
41950/images/kdm_001.jpg

NOVÁ SCÉNIČKA - ZAHRAJME SA NA DIVADLO

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Divadelné dielne v Štúdiu Olympia 

Divadlo Nová scéna ponúka v sezóne 2014/2015 deťom materských a základných škôl unikátnu možnosť na vlastnej koži zažiť, ako vzniká divadelné predstavenie.

V priestoroch Štúdia Olympia si cca 50 detí v troch - štyroch  skupinách pod vedením hercov DNS v priebehu dvoch hodín vymyslí  a naskúša  krátke predstavenie , vytvorí náznakový kostým a potom predstavenie predvedie ostatným deťom.

Cieľom projektu je ukázať deťom, ako vzniká divadelné predstavenie, podnietiť ich fantáziu a kreativitu a súčasne v príbehu, ktorý si sami vytvoria, pochopiť a prežiť ponaučenie, ktoré príbeh, rozprávka, bájka prináša.

Autorkou projektu „Nová Scénička – zahrajme sa na divadlo“  je skúsená herečka Anikó Vargová, ktorá takéto detské divadelné dielne viedla 10 rokov v Budapešti a svoje skúsenosti spolu s hercami Divadla Nová scéna rada odovzdá slovenským deťom.

Celá príprava predstavenia prebieha v nenútenej, hravej atmosfére, herci sa s deťmi najprv rozprávajú, zisťujú, aké postavy by chceli hrať, akým spôsobom by mohli spracovať a vytvoriť príbeh. Deti sa do hrania divadla nenútia, tie, ktoré sú hanblivejšie a nechcú sa zapojiť, dostanú úlohu režiséra, šepkárky či kostymérky...

Na záver, po premiére jednotlivých predstavení, nasleduje, tak ako v normálnom divadle, malý raut - oslava premiér, kde deti dostanú malé občerstvenie.

Veríme, že vás naša ponuka zaujala, v prípade záujmu kontaktujte:
Divadelné dielne sú vhodné pre deti od 5 do 12 rokov.

anita.antalova@nova-scena.sk, 0915/950 935, +421 2 204 88 530

Dĺžka divadelných dielní cca 2 hod.

Cena: 5 eur