Srdečne vás pozývame do kina na film našej fínskej rezidentky, režisérky a scenáristky Jenni Toivoniemi GAMES PEOPLE PLAY (2020), po ktorom sa s režisérkou porozprávame o obľúbených hrách a aj jej pripravovanom filme EVE`S CALL.

Mitzine narodeniny sa stanú dokonalým dôvodom, aby sa starí kamaráti zišli na víkend vo vilke na brehu mora presne tak, ako to robievali, kým boli tínedžeri. Dôverne známe prostredie, známe rituály a kritické množstvo alkoholu pôsobia ako časovrat. Uvoľnená atmosféra vedie k nevinným odhaleniam. Ako to vlastne bolo a ako to je? Verte či nie, dá sa to aj bez telefónov na stole.

Víkend na chate /Games people play/
Seurapeli; Jenni Toivoniemi, 2020, verzie: OR,ČT, jazyky: fin, eng, swe

Stará láska nehrdzavie a dávne krivdy sa len tak nezahoja - miera pravdivosti tohto porekadla stúpa s mierou vypitého alkoholu. Komédia o skupine kamarátov, ktorí sa po rokoch stretávajú na víkendovej oslave na chate. Roky nezáväznej mladosti vystriedali konvencie strednej triedy. Blížiace sa polo-okrúhle narodeniny spoločnej kamarátky Mitzi zadávajú príčinu k návšteve chaty, kde všetci ako násťroční žúrovali. V jednoduchej zápletke vynikajú vtipné dialógy, vrstevnatosť postáv a zaznejú aj notoricky známe hity.

Film sa bude premietať v originálnej verzii s anglickými titulkami.

Pop Up Film Residency Eurimages organizujeme za podpory Fondu Eurimages a Audiovizuálneho fondu.

Po predstavení nasleduje Q&A s režisérkou filmu Jenni Toivoniemi. Premietanie je realizované v rámci projektu Pop Up Film Residency.

Podujatie, ktoré usporadúvajú Pop Up Film Residency a Kino Lumière