Čo za výstavy sa zmestia do A4?

K dramaturgii programu A4 už niekoľko rokov patrí aj výtvarné umenie, ktoré je prítomné vo forme výstav vizuálneho umenia ale aj multimediálnych presahov, performancii a priestorových intervencií. Od roku 2019 má kurátorskú koncepciu pravidelných výstav výtvarníčok a výtvarníkov v priestoroch A4 pod palcom Gabriela Gažová.
K už realizovaným (ale aj pripravovaným) projektom, ako aj histórií vizuálneho umenia v A4 pripravila prednášku plnú vizuálnych spomienok a niekoľkých pozvánok do budúcnosti!

 

Gabriela Gažová je výtvarníčka, režisérka a kurátorka výstavných projektov v priestoroch A4. Vo svojej tvorbe a kurátorskej činnosti sa venuje téme zviditeľňovania a spravideľňovania prezentácie tvorby ženských a queer autoriek a autorov. Pôsobila ako manažérka produkcie v A4, prispievateľka do filmového magazínu http://xn--kineko-l2a.com/ či ako dramaturgička premietaní krátkych filmov v spolupráci s Barborou Nemčekovou (A4, Nová Cvernovka).

Dramaturgia, tvorba programu či kurátorstvo sú základom charakteru kultúrnych centier. A4 - priestor súčasnej kultúry prináša divákom a diváčkam nezávislé divadelné projekty, súčasný tanec, experimentálne hudobné performancie a vizuálne umenie už 17 rokov. Čo robí A4 a všetky jej predstavenia, performancie a inštalácie špecifickými? V období ticha živej kultúry prináša sériu prednášok o tom, aké prístupy, voľby a perspektívy sú za jej programom.

Chcete podporiť A4 v ťažkých časoch? Kúpte si naše prázdne miesta v ľubovoľnej hodnote: https://goout.net/.../kupte-si-nase-prazdne-miesta/lsuh/

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy a Bratislavský samosprávny kraj.