Koncert venovaný saxofónu ako nástroju klasickej hudby. Predstavia sa piati zahraniční lektori, ktorí prijali pozvanie učiť na majstrovských kurzoch Saxophobia Bratislava 2021. Všetci účinkujúci sú špičkoví európski umelci, ktorí pôsobia aj ako pedagógovia na konzervatóriách a univerzitách. Na koncerte zaznejú skladby pre naše publikum menej známych, ale aj známych autorov ako L. van Beethoven, A. Dvořák, F. Poulenc, E. Hlobil, A. van Zoelen, A. del Valle-Lattanzio či P. Geiss. Záverečnú skladbu koncertu zahrajú všetci účinkujúci spolu ako saxofónové sexteto.

účinkujú:

  • Philippe Portejoie (Francúzsko)
  • Andreas van Zoelen (Holandsko)
  • Lev Pupis (Slovinsko)
  • Markus Holzer (Rakúsko)
  • Kateřina Pavlíková (Česko)
  • klavírny sprievod Ladislav Fančovič (Slovensko)

Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, začiatok o 19:00 hod.

Pri návšteve podujatia treba splniť aktuálne podmienky pre návštevy hromadných podujatí podľa aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. Pre aktuálne pokyny sledujte FaceBookové podujatie!      

V prípade, že FB nemáte a potrebovali by ste aktuálne info, môžete nás kontaktovať na adrese saxophobiaBA@gmail.com.

Záštitu nad podujatím prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo.
Hlavný partner: Fond na podporu umenia
Partneri: Rakúske kultúrne fórum, České centrum, Francúzsky inštitút, Buffet Crampon, Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, BKIS, Hudobné centrum, Konzervatórium v Bratislave, Tatra Hotel a Hostel Chords
 Mediálni partneri: RTVS, Rádio Devín, Mesačník inBA, Hudobný život, mojakultura.sk, citylife.sk, BKIS, Rádio Lumen

Vstupenky v sieti ticketportal.sk.
PREDAJ MOŽNÝ LEN FORMOU HOMETICKET!
Vstupenky je možné zakúpiť iba cez online v predpredaji. Dôvodom je, aby sme Vás mohli v prípade akýchkoľvek zmien kontaktovať priamo na e-mail, cez ktorý si vstupenky zakúpite.

Viac o podujatí si môžete prečítať aj v Tlačovej správe.