Site-specific inštalácia jednej z najvýznamnejších českých umelkýň bude prístupná od 13. 4. do 12. 06. 2021 na webe Českého centra.

  • Výstava je koncipovaná ako showroom medzinárodnej firmy UNES-CO, ktorá sa zaoberá negatívnymi dopadmi masovej turistiky na historické centrum Českého Krumlova. Čo si o projekte mysleli obyvatelia Krumlova a ako vyzeral život pozorovaných rodín v meste? Všetko sa môžete dozvedieť na online výstave, ktorá ponúka bohatý sprievodný materiál.
  • Kateřina Šedá sa venuje najmä sociálne angažovaným projektom, do ktorých zapája desiatky či stovky osôb, ktoré často nemajú s umením nič spoločné. Tieto projekty sú typické tým, že sú dlhodobé a odohrávajú sa v neumeleckom prostredí. Všetko dopĺňa rozsiahly výskum danej problematiky.
  • >> Výstava Kateřiny Šedej vo virtuálnej realite <<

KATEŘINA ŠEDÁ 
Získala za svoju prácu rad ocenení - Cenu Jindřicha Chalupeckého (Česká republika), Essl Award (Rakúsko), Fluxus Award (Nemecko), Contemporary Art Society Award (Veľká Británia), TAKU Production Prize (Fínsko) ad. Vystavovala po celom svete, okrem iného na documente 12 v Kasseli, Manifeste 7 v Bolzane a Benátskom Bienále. Ako prvá Češka mala samostatnú výstavu v galérii Tate Modern v Londýne.