Čo všetko sa môže deťom prihodiť v jednej nestráženej sekunde? A ako rýchlo a najmä správne reagovať, aby sme čo najlepšie podali dieťaťu prvú pomoc?

Webinár vás prevedie tromi najčastejšími úrazmi, ktoré sa bežne stávajú doma a v školských zariadeniach: zlomenina ruky, krvácanie z nosa či krvácanie z rany na hlave. Aj keď ste presvedčení, že ste dostatočne ostražití a deťom sa pravdepodobne nič vážne stať vo vašej prítomnosti nemôže, nie vždy je to žiaľ tak. Šťastie praje pripraveným.

Certifikovaná lektorka a inštruktorka vám ukáže, na čo všetko je dobré dávať pri deťoch pozor a upozorní na zdanlivé maličkosti, ktoré môžu poukazovať na vážnejší stav dieťaťa po úraze. Praktickými ukážkami a radami z praxe si osviežite, ako rýchlo a adekvátne reagovať, keď to situácia bude od vás vyžadovať. Dozviete sa odporúčania, čo má obsahovať domáca či školská lekárnička.

Webinár bude aj o praktických aktivitách. Pripravte si pomôcky: 3-rohovú šatku (je súčasťou aj autolekárničky) alebo vašu bežnú šatku, tričko, 4ks obväzov.

Pripravte si vaše otázky, na ktoré dostanete počas webinára určite odpoveď.

Absolventi získajú: - certifikát o absolvovaní
                            - elektronicky spracovaný materiál

Čas konania: 2. 2. 2020 o 17,00 hod.
Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

Link na sledovanie webinára obdržíte emailom 1 hodinu pred vysielaním.

Lektorka: Mgr. Andrea Stískalová dipl.s. - členka prvej pomoci - RESCUE TRAINING, ČR s 15 - ročnou praxou, so skúsenosťami z oddelenia ARO a Medzinárodnej školy v Prahe ako školská sestra a inštruktorka. V súčasnosti vedie na Slovensku organizáciu ABClife pre akreditované kurzy prvej pomoci.

 

Online: vnimavedeti.sk