1 večer, 3 prezentácie - Aké je to cestovať na bicykloch s dvoma psami z Kanady do Argentíny? Spoznáme aj zážitky z expedície na Madagaskar a na záver sa pozrieme, ako chutí život v Kanade.

18:00 Ľuba Lapšanská, Tomáš Smejkal, Phoebe a Lolo - Na 2 kolesách a 4 labkách z Kanady do Argentíny
Step Out and Explore tím prešiel na bicykli z Kanady do Argentíny. Tomáš, Ľuba, Phoebe a Lolo, to sú dvaja ľudia a 2 psy. Prečo cestovať so psom a prečo je cykloturistika podľa nich najlepšia forma spoznávania krajín? Čo všetko zažili a kedy sa takmer vrátili domov? Ako zložité (alebo jednoduché?) je vziať svojho kamoša na druhý koniec sveta? To všetko sa dozvieš v prezentácii.

19:15 Anton Krištín - Madagascar: krajina, príroda, ľudia
V marci 2015 sa skupina 8 prírodovedcov zo Slovenska a Česka vydala na expediciu cielenú na výskum rovnokrídleho a vodného hmyzu centrálneho a južného Madagascaru. Na trase 3900 km navštívili 26 lokalít, viacero národných parkov, väčšinou 2 terénnymi autami a peši. Spoznávali biodiversitu dažďových lesov, tŕnitých suchých lesov, polopúští, skalnatých hôr, ale aj pobrežie Indického oceánu a priľahlé ostrovy. Biodiverzitu zaachovalej krajiny porovnali s intenzívne využívanými poľnohospodárskymi a husto osídlenými oblasťami. Popri tom dokumentovali život a kultúru domorodých obyvateľov v krajine, kde sa pohyboval aj náš rodák Moric Beňovský...

20:15 prestávka

20:30 Kristián Azor – Kanada – Horami nabitý raj pre dobrodruhov a milovníkov horských športov
V Kanade som dokopy strávil 19 mesiacov počas ktorých som si naplno užil krásy Skalistých hôr, jazdu v prašane na jednom z top miest pre lyžovanie, lezenie v Squamishi, surfing na Vancouver Islande, či či downhill vo Whistleri. Na prednáške sa dozviete ako sa do Kanady dostať cez WorkingHoliday visa a aké tradičné aj netradičné práce sa dajú v Kanade robiť. Aký je život v camper vane, či koľko zranení sa dokáže jednej osobe stať počas tak krátkej doby.

Vstupné: 7€ v predpredaji, 9€ na mieste, 5€ na poslednú prezentáciu (ak kapacita dovolí)

Predpredajhttps://www.cestounecestou.sk/.../cestou-necestou-v.../