32. inscenácia tentokrát už na živo je autorské pohybovo vizuálne predstavenie v réžii Kristíny Chmelíkovej.

Kto som...?
…Koho očakávaš?
Máš na mysli, kto som, alebo kým by som chcel/a byť? Alebo čo robím, čo som urobil/a? Myslíš tým, o čom snívam, alebo čoho sa bojím…?

...Koho vidíte vy?
Pozývame vás na „stretnutie”/predstavenie, ktoré sa dotýka nehy, túžby, odmietania, frustrácie, vášne, intimity, potláčania, radosti a iných vecí, ktoré náš život robia „živým”.

„lásky SHOCK”
Hovoríme, že sme tolerantní, vnímaví, empatickí, láskaví atď., no keď je čas to prejaviť, strácame sa v nečinnosti, či prehliadaní, v horšom prípade odmietaní. Neexistuje lepšia možnosť skúsiť prekročiť svoju bublinu, ako prejaviť naozajstnú empatiu niekomu, komu nerozumieme a jeho „svet” je nám cudzí.

„Svojím spôsobom to tiež znamená odložiť svoje JA. To sa môžu odvážiť len ľudia, ktorí sú si sami v sebe istí natoľko, že sa nemusia báť toho, že by sa vo svete druhého človeka stratili, či už sa ukáže akokoľvek podivný či bizarný...( Carl Rogers,2014)”.

„lásky SHOCK” je moje prvé autorské predstavenie. Môže to dopadnúť kadejako, no viem, že ako pre hercov, tak aj mne umožnilo znovuobjaviť plnosť prežívaného a nekonečné variácie vnímania. Reflektuje spôsob, akým svet vnímajú samotní herci Divadla z Pasáže, ako vnímajú samých seba, svoje pocity, telo, svoj život. Áno, aj oni sa cítia sexy, nasratí, vtipní, nepochopení, či neviditeľní, aj keď ich paradoxne na ulici počuť najviac”.

„Serie ma, keď na mňa ľudia čumia, vtedy mám chuť povedať: na čo tak čumíš? Serie ma, keď sú ľudia prehnane milí, ako keby sme niečo nechápali.” /Lydka/

Predstavenie vzniklo ako výsledok kolektívnej tvorby hercov Divadla z Pasáže a tvorivého tímu.

Tvorivý tím :
Réžia: Kristína Chmelíková
Choreografia: Lucia Kašiarová
Dramaturgia: Eva Ogurčáková
Hudba: Tomáš Tomo Michalčák
Hudobná spolupráca: Marián Slávka
Kostýmy: Michaela Hriňová
Make up artist : Matúš Vraštiak
Výroba kostýmov: Miroslava Zelníková
Svetelný dizajn: Ján Čief
Zvuk: Dušan Ivan
Produkcia: Matúš Petričko a Zuzana Javorská
Odborná spolupráca: Peter Vrťo, Ľudemila Veverková, Katarína Hojčušová
Grafický design: Ado Dragičević

Účinkujú:
Ivan Blaško, Michal Daniš, Peter Darmo, Tomáš Debnár, Dorota Králiková, Peter Hudec, Ján Kinčeš, Lucia Krajčiová, Veronika Lačná, Miriam Kujanová, Marek Mojžiš, Michaela Ďuricová, Lýdia Rybárová.

Premiéra: 28. mája 2021

Vstupné: 8/5 Eur

Rezrvácie: divadlozpasa@gmail.com a 0918 688 811