Nová komédia stáleho hosťa - Divadelné centrum.

K predstaveniu Dokonalé dieťa, ktoré odohráme v nedeľu, 15. mája o 17:00 ponúkame v spolupráci s detským centrom Tri šišky stráženie detí v čase predstavenia a to priamo v priestoroch nášho divadla. Pre deti od 4 rokov budú pripravený animátori a lektori, ktorí sa s úsmevom na tvári postarajú o hudobno-pohybový program, zatiaľ čo vy si budete môcť bezstarostne užiť predstavenie. Stráženie detí je bezplatné, nutná je však rezervácia miest v našej pokladni. V prípade záujmu či ďalších otázok, neváhajte kontaktovať našu pokladňu na tel. čísle 033/5511125 alebo mailom na pokladna@djp.sk

Váš život sa nezmení po narodení dieťaťa. Zmení sa, keď sa ho snažíte vychovávať. Bežný denný, ale hlavne nočný rytmus je minulosťou. Raňajky za stolom? Nemožné. Hodinová vaňa s následnou manikúrou? Veľmi abstraktná predstava. Nový človek vo vašom byte – čo s ním? Vezmete si k srdcu dobré rady starej mamy alebo modernej medicíny, v horšom prípade (ne)sympatickej lekárky? Nie je vlastne to množstvo literatúry o výchove detí len biznis? Je najväčším nepriateľom moderných rodičov cukor? Sú detské kresby len nevinné pokusy o umenie, alebo sa z nich dá vyčítať anamnéza celej rodiny? Koľko hračiek je už veľa? A keď na vás konečne prestane byť závislý dvadsaťštyri hodín denne, je vôbec možné sa pri puberťákovi porozprávať?

Autorská komédia Dokonalé dieťa je o našich deťoch, ale nie pre naše deti. Je to terapia pre všetkých unavených rodičov, ktorí potrebujú aspoň chvíľu oddychu. Bez kriku, plaču či prebaľovania. Predstavenie je osobnou výpoveďou tvorcov o tom, čo znamená niekoho vychovať. Čo to znamená pre osobu, rodinu, pre spoločnosť. Hľadá odpovede na to, ako veľmi sa podobáme na rodičov a ako sa naše deti začínajú podobať na nás. Skúma extrémy a bizarnosti výchovných príručiek a spoľahlivo spochybňuje všetky názory na to, ako správne vychovávať.

Réžia: Ján Luterán
Hudba : Martin Geišberk
Výtvarná spolupráca : Diana Strauszová
Pohybová spolupráca : Lacko Cmorej
Obsadenie : Lujza Garajová Schrameková, Alena Pajtinková, Michal Jánoš, Daniel Žulčák