Drahí priatelia Divadla Stoka, dávame Vám na známosť, že budúci týždeň Divadlo Stoka uvedie prvú novú inscenáciu tohto roka a tejto sezóny – Endokanabinoid. Tešiť sa na ňu môžete v premiére 30. septembra o 19:00 hod.

Endokanabinoid je látka podobná tetrahydrokanabinolu. Kanabinoidy majú relaxačný a mierny euforický účinok. Ako sa vyrovnať s tým, že ľudské telo je schopné vytvoriť si látku, ktorá je legislatívou zakázaná? Kam nás to Stvoriteľ ženie? Hľadáme si cestu do raja. Deti sa topia a rodičia sa na tom zabávajú. Spomienky si vyťahujeme z hlavy ako červíkov, cítime neistý tlak, logika prestáva existovať, smrť je všadeprítomná, násilie sa vynorí v najneočakávanejších situáciách. Kde je naša budúcnosť? Tušíme o nej niečo, alebo sa len bojíme? Bojíme sa života?

V réžii Blaha Uhlára sa predstavia členovia súboru Divadla Stoka v obsadení: Michaela Fech, Martin Kollár, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný a Peter Tilajčík. Scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby od 05. júla 2021 do 30. septembra 2022.

Divadlo Stoka pôsobí aktuálne vo svojich nových priestoroch na 1. poschodí budovy YMCA na Karpatskej 2 v Bratislave. Vznik inscenácie finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj a hlavné mesto SR Bratislava prostredníctvom Nadácie mesta Bratislavy.

Rezervácie prijímame na divadlostoka@gmail.com a lístky si môžete zakúpiť aj online v predpredaji cez Tootoot.fm. Cena lístkov na premiéru je 15 a 8 EUR (študenti/seniori/ZŤP).


Inscenácia: Endokanabinoid
Premiéra: 30. septembra 2022 o 19:00
Miesto: Divadlo Stoka, YMCA, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Réžia: Blaho Uhlár
Účinkujú: Michaela Fech, Martin Kollár, Lenka Libjaková, Tomáš Pokorný, Peter Tilajčík
Výtvarné riešenie: Miriam Struhárová
Hudba: Lucia Piussi
Organizačná spolupráca: Ľudmila Braun