Na začiatku bola myšlienka zhudobniť poéziu významných slovenských a českých autorov pri príležitosti osláv stého výročia vzniku prvej Československej republiky. Jazzový hudobník František Báleš aj v tomto roku prichádza s ďalšími autorskými skladbami na texty významných slovenských spisovateľov.

So svojim ansámblom sa rozhodol osláviť poéziu Hviezdoslava, Smreka, Rúfusa, Kostru, Dilonga, Dianiškovej a ďalších. Aj keď sám autor projektu hovorí, že Hviezdoslav je hudbou ktorá nepotrebuje tóny, spojenie jeho poetického, z dnešného pohľadu zložitého jazyka s jazzovou hudbou je pre neho tou najväčšou výzvou. Niekoľko vybraných sonetov spojil s nepárnym metrom, farebnou harmóniou, rytmom, improvizáciami a slobodou, ktorú jazzový hudobný priestor ponúka.

František Báleš ansámbel je zostava špičkových slovenských hudobníkov s bohatými interpretačnými skúsenosťami a schopnosťou spájať poetický text s jazzovou hudbou – František Báleš klavír, autor hudby a aranžmánov, Matúš Uhliarik spev, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje.

 

Aktivity kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu.
Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Nadácie mesta Bratislavy a Bratislava Staré Mesto.

Epidemiologické usmernenia:
Vážení diváci, na základe platných usmernení chceme upriamiť Vašu pozornosť nasledovné:
Kapacita hľadiska je obmedzená na 50%.
Budova kultúrneho centra sa otvára najskôr 15 minút pred začatím podujatia.
Kúpa lístkov na mieste nebude možná.
Do budovy TICHO a spol., prosíme, vstupujte s prekrytými dýchacími cestami respirátorom.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás!