Divadlo Jonáša Záborského v Prešove ponúka možnosť zhliadnuť predstavenia aj prostredníctvom Youtube kanálu

 • Nikola Šuhaj /Michal Náhlík - Martin Husovský - Viliam Mikula/  - ONLINE PREDSTAVENIE
  Na konci sveta, v dedinke učupenej v lone štítov, narodil sa zbojník, ktorý bohatým bral a chudobným dával, až kým ho zrada nepripravila o lásku aj o život.
  Pôvodný slovenský muzikál. (160 minút)

 • Seňora - ONLINE PREDSTAVENIE
  Fridin intímny surrealizmus
  Pôvodná hra inšpirovaná dielom a životom mexickej maliarky Fridy Kahlo. Mozaika pocitov a fragmentov udalostí, ktoré tvoria osud jednej ženy. Taký výnimočný, a taký podobný osudu každej ženy, ktorá túži byť milovaná, ľúbi, vydá sa... A zrazu sa pred ňou otvorí svet plný protirečení a bolesti. Seňora je dramatický portrét ženského údelu. Obraz ženskej chuti niečo dokázať. Zrkadlo ženskej verejnej intimity. A súčasne je to divoká skica o prekliatí ženskej, čo svojimi názormi presahuje bežné spoločenské normy. Frida rebeluje, prehráva, a predsa sa dokáže tešiť zo života vďaka svojmu čiernemu humoru a protirečivému vzťahu so smrťou. (160 minút)

 • Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina - na motívy Alexeja Nikolajeviča Tolstého - ONLINE PREDSTAVENIE
  Rozprávka s pesničkami o zmúdrení malého nezbedníka, ktorý mal veľký sen. Vhodné od 6 rokov.(65 minút)

 • Nemé kráľovné /Iveta Horváthová/ - ONLINE PREDSTAVENIE
  Divadelná fikcia o živote herečiek nemého filmu.
  Príbehovo silný príspevok do debaty o neľahkom postavení ženy v histórii ľudstva z autorskej dielne Ivety Horváthovej, výraznej osobnosti slovenského divadelníctva. Tentoraz si vzala na mušku vedecko-technický pokrok v umení, ktorý prechodom od nemého filmu k zvukovému spôsobil pád najväčších hviezd strieborného plátna. Ich „pozlátka“ sa v súkromí zväčša nelesknú. Sú to len obyčajné ženy, ktoré prežívajú svoje malé či veľké životné tragédie. (170 minút)

 • Červená Čiapočka - na motívy bratov Grimmovcov - ONLINE PREDSTAVENIE
  "Kto sa bojí, nech nechodí do lesa – v lese malé huncútstvo stať môže sa!"
  Poznáte Veľkého Edgara? Je to svetoznámy umelec, ktorý vo svojom kufríku ukrýva tajuplné poklady. Jedným z nich je aj rozprávka o Červenej Čiapočke. (60 minút)