Muzikál podľa geniálnej Shakespearovej drámy Othello

Janek Ledecký - Michal Kovalčík - Robert Johanson

NAJVÄČŠIA LÁSKA, NAJVÄČŠIA ZRADA

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vidieť  pôvodný muzikál IAGO, ktorý bol po svetovej premiére v našom divadle s obrovským úspechom uvádzaný dve sezóny pred vypredaným hľadiskom v pražskom Divadle Hybernia.

Geniálna klasická milostná dráma, moderne spracovaná, prenesená hudbou do pálčivej súčasnosti. A rozprávaná tak, ako to prežíva Shakespearov najslávnejší zloduch IAGO. Budete ho milovať...

Janek Ledecký - kultový český spevák a skladateľ  - spolu s jedným z najslávnejších muzikálových režisérov Američanom Robertom Johansonom prichádzajú s nečakaným a veľmi atraktívnym uchopením klasiky. Othello, Desdemona, IAGO a ich najbližší sa presúvajú zo Ženevy do pevnosti Citadel na Strednom východe. Tam, kde sa dodnes nevera trestá ukameňovaním. Jediné, čo sa za posledných desaťtisíc rokov vyvinulo, sú technológie. Ľudské vášne - láska, nenávisť, túžba po moci, žiarlivosť - zostávajú rovnaké, ako v dobe kamennej. Či už ste vyzbrojený pästným klinom, alebo automatickou puškou s laserovým zameriavačom. A človek zostáva voči nim rovnako bezbranný. 

William Shakespeare napísal drámu Othello, murín benátsky pre divadlo Globe v roku 1603. Od tej doby uzrel Othello svetlá rámp v stovkách naštudovaní a v tisíckach repríz po celom svete. Dočkal sa tiež šiestich slávnych filmových prepisov. Jediným úspešným pokusom interpretovať Othella hudbou bola zatiaľ Verdiho klasická opera z roku 1887.

TIEŽ SA VÁM NIEKEDY ZDÁ, ŽE PRAVDA A LÁSKA VÍŤAZIA LEN NA BILBOARDOCH?
WILLIAM SHAKESPEARE TO VEDEL UŽ DÁVNO. JE TO TAK! ALE IAGOVA SKAZENOSŤ JE TAKÁ NEODOLATEĽNÁ A JEHO INTRIGY TAKÉ ELEGANTNÉ, ŽE MU BUDETE FANDIŤ, ČI CHCETE ALEBO NIE.
A NAVYŠE,  BUDETE SA PRI TOM SKVELO BAVIŤ!

obnovené predstavenia: október 2020
svetová premiéra: 16. a 17. september 2016 Divadlo Nová scéna

>> Bulletin na stiahnutie <<

Obsadenie:
Iago: Janek Ledecký / Martin Kaprálik
Othello: Lukáš Pišta
Desdemona: Mirka Gális Partlová / Dominika Richterová
Emília: Jana Lieskovská / Michaela Kapráliková Medvecová
Michael Cassio: Juraj Bača / Patrik Vyskočil
Bahyia/Náčelník: Romana Dang Van / Lenka Machciníková
senátor Brady: Pavol Topoľský
Roger: Peter Makranský / Vladislav Plevčík
Boris Petrov: Tomáš Majláth
kardinál Lodovico: Dárius Koči
Abdul Asi: Martin Hudec
Muhannid: Matej Oškera / Lukáš Vargic

......

Zdroj fotogalérie: Divadlo Nová Scéna