Koncert pre všímavých bude po ročnej prestávke opäť s návštevníkmi a so skvelým obsadením. Do Novej Cvernovky si prídu s nami pripomenúť výročie Nežnej revolúcie David Koller s kapelou, výnimočný zjav poľskej alternatívnej scény The Pau, nekompromisní pankáči z Trnavy The Wilderness a na výlet do odľahlých hudobných kútov sveta vás vezme Vladimír „Potkan“ Potančok alias DJ Mooshak.


Zdroj: Pohoda Festival

Program sa začne o 17.30 v Kabinete pomalosti premietaním filmu Komúna režiséra Jakuba Julényho, ktorý cez spomienky na Marcela Strýka zachytáva prostredie košického undergroundu v období normalizácie a aktivity štátnej bezpečnosti proti ľuďom z tejto komunity. Hudobná časť odštartuje vo veľkej sále o 19.00. Súčasťou programu budú aj diskusie. Na tému „Hudobníci by mali hrať a nemiešať sa do politiky“ sa bude zhovárať Oliver Rehák s Davidom Kollerom a Denisom Bangom. Analogicky poňatá bude aj druhá debata „Vizuálne umelkyne by mali tvoriť a nemiešať sa do politiky“, v ktorej sa Jana Močková porozpráva s výraznými osobnosťami súčasného vizuálneho umenia Ilonou Németh a Emíliou Rigovou. Uvedieme tiež knihu Bluesman v koberci, ktorú napísal šéf breznianskeho klubu Bombura Maroš Pavúk a zachytáva jeho zážitky z cestovania za hudbou pred rokom 1989 i po ňom.

Prvých 100 lístkov je v predaji za 25 €, následne bude cena v predpredaji 30 € a kúpiť si ich môžete už oddnes na linku nižšie. Cena vstupeniek na bráne bude 35 € (len v prípade ak budú ešte dostupné). Maximálna kapacita Koncertu pre všímavých je 400 návštevníkov a pri vstupe na podujatia organizované v Novej Cvernovke platia nasledovné podmienky: vstup je len pre plne zaočkovaných, kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu, vstup do interiéru je povolený iba s rúškom / respirátorom. V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.

Line-up:

 • 17.11 Door open
 • 17.30 – 19.00 Komúna (r. Jakub Julény, 2020)
 • 19.00 – 19.45 The Pau
 • 19.45 – 20.15 „Hudobníci by mali hrať a nemiešať sa do politiky“
  Diskutujú: David Koller, Denis Bango, moderuje Oliver Rehák
  + Uvedenie knihy Bluesman v koberci (autor Maroš Pavúk, moderuje Vlado Michal)
 •  20.15 – 21.00 The Wilderness
 •  21.00 – 21.30 „Výtvarníčky by mali tvoriť a nemiešať sa do politiky"
  Diskutuje: Ilona Németh, Emília Rigová, moderuje Jana Močková
 • 21.30 – 22.30 David Koller & Band
 • 23.00 – 01.00 Mooshak

Viac informácii si môžete prečítať aj v Tlačovej správe.

____
Vstup na podujatie je povolený iba zaočkovaným osobám s platným očkovacím preukazom GreenPass. Túto aplikáciu si prosím stiahnite a pripravte vopred, už s aktivovaným QR kódom. Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom. V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.