Vyhľadať podujatie
events/2020/05/admid0000/images/84593166_964283780632660_4383992435388529014_n.jpg

ICE HOCKEY DREAM

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Košické hokejistky z Ice Dream nespia: Takto zarezávajú cez karanténu

Hokej, tak ako ostatné športy v čase korona krízy dostal stopku, no košické hokejistky neoddychujú. Mladý klub s bohatou históriou dbá na to, aby jeho hráčske jadro pracovalo na svojom výkone aj v čase sociálnej izolácie.

V roku 2012 sa vďaka spolupráci Evy Molekovej, bývalej hráčky a rozhodkyne ľadového hokeja a Jaroslava Belušku, hokejového trénera a jeho manželky, po dvadsiatich rokoch obnovila tradícia ženského hokeja v Košiciach. Pri zakladaní občianskeho združenia si vybrali meno Ice Dream, pretože chceli plniť „ľadové sny“ dievčat, ktoré dovtedy nemali možnosť hrať hokej v Košiciach.Zdroj: Ice Dream Košice

Náročný štart

To, čo iné kluby budovali od 90-tych rokov, Košičanky museli dobehnúť za pár sezón pred prihlásením do Extraligy žien. Šlo to pomaly, najskôr začínali s pár dievčatami na ihrisku a to letnou prípravou. Zlomom bol prvý tréning na ľade. V tréningovej hale Steel arény sa 11.9.2012 stretli nadšené dievčatá, odhodlané sa pustiť do niečoho naozaj náročného. Vďaka rôznym náborovým akciám, ako napríklad „Dievčenský hokejový víkend“, ktorý je pod hlavičkou IIHF organizovaný po celom svete v októbri, sa hráčsky káder rozrastal. Na skúsenostiach nezáležalo a stále nezáleží, pridať sa môže ktokoľvek odhodlaný s láskou k hokeju.Zdroj: Ice Dream Košice

Cesta do Extraligy

Ako čas plynul a dievčatá na sebe pracovali, postupne sa cez druhú žiacku ligu prepracovali až do Extraligy žien. Najmenej skúsený tím sa s ligovými zápasmi pasuje od sezóny 2016/2017. Odvtedy má aj metropola východu zastúpenie v ženskej lige. Mladé hráčky sa lepšia od zápasu k zápasu aj vďaka pomoci hráčok, ktoré rozbiehali ženský hokej na Slovensku.

Posledná sezóna 2019/2020 bola ďalším zlomom pre klub. Na jej začiatku nebola istá jeho budúcnosť, no nakoniec do nej skočil po hlave. So začiatkom sezóny sa dievčatá konečne usadili v stálom prostredí. Týmto priestorom bol štadión Crow aréna Košice. Vďaka vlastnej šatni a ustáleným tréningovým časom sa obnovený kolektív začal posúvať ďalej. V tejto sezóne sa do ligového kádra dostali aj hráčky, ktoré v predchádzajúcich sezónach trénovali v prípravke.

Taktiež sa k nim pridali aj dievčatá zo Žiliny, ktoré v Košiciach hosťovali. Spolu sa víkend čo víkend pasovali s nástrahami, ktoré si pre ne ostatné ligové tímy pripravili. Samozrejme, nebolo to ľahké. Neskúsenosť košického tímu sa odrazila aj na výsledkoch. Napriek nim boli dievčatá odhodlané pokračovať a nevzdávať sa. Počas sezóny sa vytvoril krásny kolektív hráčok, ktoré do tohto už rozbehnutého vlaku s láskou privítali nové členky.Zdroj: Ice Dream Košice

Korona, nekorona…

Aj počas sociálnej izolácie na sebe dievčatá ďalej pracujú, čo možno vidieť na tímovom Instagrame.

V príbehoch pravidelne uverejňujú svoje domáce cvičenia a tak sa navzájom podporujú. Zároveň tak svojim priaznivcom ukazujú, že aj napriek situácii sa usilovne pripravujú na ďalšiu sezónu a prídu do nej pripravené.

Vďaka uvoľňovaniu opatrení sme mohli začať naberať kondíciu aj na spoločných tréningoch. Dievčatá sa do tréningu pustili s veľkým odhodlaním a elánom. Veríme, že sa nám v plánovanom termíne podarí vrátiť aj na ľad.

 

Hoci sú vyhliadky do budúcnosti športu neisté, košické hokejistky sa na ďalšiu sezónu náramne tešia. Klubu môžete pomôcť aj Vy a to svojimi 2% z daní. Taktiež veľmi rady medzi sebou privítajú nové adeptky. Predsa len, nábor prebieha celý rok.

 Zdroj: Ice Dream Košice
(PR) ZdrojDnes24.sk