Vyhľadať podujatie
events/2020/11/admid120734/120734.jpeg

ŠfK ONLINE: MENDELSSOHN - BRUCH - LISZT

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Mimoriadne koncerty

ŠfK ONLINE: MENDELSSOHN - BRUCH - LISZT

Mimoriadne koncerty │ 10.12.2020 │ Online + TelKE │ 19:00

Štátna filharmónia Košice
Zbyněk MÜLLER
, dirigent
Marek ZWIEBEL, husle
Peter ZWIEBEL, viola

Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy: Hebridy, koncertná predohra op. 26
Max Bruch: Dvojkoncert pre husle, violu a orchester op. 88
Franz Liszt: Les préludes, symfonická báseň S. 97

Ďalší online koncert Štátnej filharmónie prinesie do pohodlia Vášho domova atraktívny koncert. Mendelssohnova predohra Hebridy vznikla počas skladateľovej cesty do Škótska v roku 1830. Podmanivo na neho zapôsobila najmä drsná a veľkolepá príroda hebridského súostrovia. Navštívil aj známu, bájami opradenú Fingalovu morskú jaskyňu na ostrove Staffa a pokúsil sa hudbou vyjadriť silný dojem z valiacich sa vôd, kriku morských vtákov nad vlnami a celú tú fantastickú scenériu.

Dvojkoncert pre husle a violu op. 88 od Maxa Brucha prináša intímny dialóg medzi dvoma nástrojmi. Táto zvukovo bohatá, romantická skladba využíva materiál Bruchových melódií a prvkov ľudovej hudby, ktoré čerpal zo svojich raných diel. Fascinujúce dielo uvedie renomovaný súrodenecký tandem rodákov z Košíc, Mareka a Petra Zwiebelovcov.

Romantickú líniu koncertu uzavrie symfonická báseň Les préludes od Franza Liszta, plná veľkolepých farebných orchestrálnych obrazov, ktoré hudobne stvárňujú poéziu francúzskeho básnika Alphonse de Lamartine.

www.sfk.sk│FB: Štátna filharmónia Košice