Vyhľadať podujatie
events/2020/10/admid120343/120343.jpg

#Spolusosebou

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Navštív svoj obľúbený podnik a pomôž prežiť kultúre v Košiciach


Opatrenia v súvislosti s koronavírusom dočasne nepovoľujú živú kultúru a zároveň do veľkej miery obmedzujú činnosť gastro prevádzok. Na základe tejto skutočnosti vznikla v Košiciach iniciatíva #Spolu so sebou, ktorá si dala za cieľ pomôcť zatvoreným miestam živej kultúry.


Gastro prevádzky nie sú na rozdiel od živej kultúry v súvislosti s koronavírusovími opatreniami úplne uzatvorené a rozhodli sa pomôcť kultúrnym inštitúciám, ktoré aktuálne nemôžu vykonávať svoju činnosť. Táto pomoc spočíva v darovaní časti zisku z produktu, ktorý daná prevádzka ponúka, na transparentný účet, z ktorého budú vyzbierané prostriedky z vybraného produktu prerozdelené zapojeným kultúrnym inštitúciám. Zároveň #Spolu so sebou poskytuje možnosť prispieť na transparentný účet a to priamo ľubovoľnou sumou. Cieľom je okrem vzájomnej pomoci týchto dvoch segmentov aj symbolické prepojenie zákazníkov gastra a návštevníkov kultúry.

Za vznikom iniciatívy #Spolu so sebou stojí gastro prevádzka Šálka kávy a kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik, ktorý spojili sily a oslovili ďalších, ktorým záleží na kultúrnom dianí v Košiciach. #Spolu so sebou vzniklo z pocitu potreby nesedieť v tejto situácii so založenými rukami a nečakať len na vládne opatrenia, ale navzájom si pomôcť, spojiť sa a vytvoriť tak zmysluplnú iniciatívu vzájomnej pomoci, ktorá osloví návštevníkov všetkých zapojených.” Peter Radkoff, umelecký riaditeľ Tabačky Kulturfabrik.

Aktuálne sú do iniciatívy zapojené nasledovné gastro prevádzky a miesta živej kultúry: Barrique, Dáme Kávu, Grange, Hostinec, KubBo Select, Ohnisko, Padre Brewing Company, Pokhoi, Soup Culture, Šálka kávy, Šuhajíci pri panvici / Kino Úsmev, Na peróne, Šopa gallery, Tabačka Kulturfabrik, VUNU.

“ Bude to znieť možno ako klišé, ale Šálka kávy chcela prispieť niečím pozitívnym v tejto dobe plnej negativizmu a preto vznikla táto iniciatíva #Spolu so sebou. ” Michal Pisár, majiteľ prevádzky Šálka kávy.

Košické gastro prevádzky s kultúrnymi inštitúciami si takto budú spolu so svojimi zákazníkmi navzájom pomáhať až pokým budú obmedzenia pre živú kultúru v platnosti. Neváhajte preto navštíviť ktorúkoľvek so zapojených prevádzok a pomôžte prežiť kultúre v Košiciach. V prípade, že sa chcete stať súčasťou iniciatívy #Spolu so sebou aj vy, napíšte e-mail na spolusosebou@gmail.com so stručným popisom svojej gastro prevádzky, či kultúrnej organizácie.