Vyhľadať podujatie

Škola Čchi-Kungu a Tai-Chi

Mlynská 11 (Feng Shui centrum)
Košice
Slovensko

www.tajci.sk
bea@tajci.sk
+421 904 298 081Otváracie hodiny

Pondelok 17:00 - 19:00
Utorok 17:00 - 19:00
Streda 19.00 - 21.00
Štvrtok 19.00 - 21.00

O nás

 

 Cvičenie vedie:
Ing. Bea Lubyová, žiačka majstra Wu Bin Jianga

Obsah výučby:
Taj-chi formy

Chi-kung:
veľký strom, malý nebeský okruh, 5 elementov, Ji Jin Jing, Ba Duan Jin  8 brokátov zo Shaolinu
 

 

Kde a kedy cvičíme 

 

Miesto: Feng Shui centrum - Mlynská 11, vchod z Orlej 2, Košice

Termíny cvičení:

pondelok od 17.00 - 19.00 Košice
utorok od 17.00 - 19.00 Prešov, Levočská 2
streda od 19.00 -  21.00 Košice
štvrtok od 17.00 - 19.00 Košice

nový kurz pre začiatočníkov začína 19.1.2012 od 19.00- 21.00  Košice
 


Základy

Chi kung je staré čínske umenie uchovania zdravia a predlžovania života. Vznikol asi pred 5000 rokmi. V minulosti jeho blahodarné účinky využívala iba aristokracia a cvičenia boli prísne uchovávané v tajnosti. Iba nedávno, v 20. storočí sa cvičenia chi kungu dostali  na verejnosť a postupne sa rozšírili do celého sveta. Milióny ľudí majú možnosť na vlastnej koži ich vyskúšať a získať z nich úžitok.

Podľa starých taoistických spisov sú 3 poklady života: základná životná esencia, energia dychu a duch. Ak sú tieto 3 zložky života v harmónii,  telo je zdravé a život sa predlžuje. Chi kung vytvára harmóniu medzi  telom a mysľou cez  prácu s energiou, ktorú nevyhnutne potrebujú všetky funkcie tela. Kozmická a zemská energia vstupuje do tela a oživuje každú bunku energiou. Veľa západných ľudí si myslí, že telo dokážeme udržať zdravé fyzickými cvičeniami a posilňovaním a nevnímajú potrebu udržania rovnováhy vnútorného prúdenia energie chi .Číňania  to nazývajú  cong wai jiang gong, čiže budovanie fyzickej sily bez sústredenej pozornosti vedomia.  Takýto prístup vedie k rozptýlenosti energií a vedomia a v konečnom dôsledku namiesto želanej vitality a zdravia vedie  naopak k vyčerpávaniu cenných zdrojov energií a k predčasnej starobe.

Chi kung a taichi sú založené na iných princípoch. Základným je harmonizácia energií Jin a Jang. V taichi sa prejavujú ako sily tlaku a uvoľnenia, rozpínania a sústreďovania,  výdaju a príjmu.

Telo sa s pribúdaním veku opotrebuje, krv nie je schopná dostatočne živiť a chrániť telo. Kostná dreň, kde sa vytvára krv sa znečisťuje a opotrebuje. Chikung je spôsob prečisťovania zablokovanej energie v kostnej dreni, mobilizovaná energia začne opäť tvoriť zdravú krv, ktorá dodáva telu všetky živiny a tak sa predlžuje život.  Cvičením jepotrebné zvýšiť množstvo základnej energie a premeniť ju na energiu chi. Dostatočné množstvo energie chi vytvára pružné telo. Predpokladom pružnosti je pokoj. Predpokladom pokoja sú uvoľnené kĺby. Ak sú kĺby uvoľnené, telo vieme ľahko ovládať a koordinovať jeho pohyby. Sila sa potom prejaví sama s takou ľahkosťou, ako šibnutie biča.  Taichi sa cvičí bez napínania fyzickej sily, telo sa má hýbať  ľahko a ladne, sila vychádza od nôh, v oblasti brucha sa sústreďuje, zväčšuje sa a prechádza celým telom až do rúk.

Taichi sa cvičí v stave sústredenej uvoľnenosti a  spôsobuje vnímanie tela ako energetickej formy .   To vytvára predpoklady na včasnú reakciu tela ak sa dostane do nerovnováhy. Vnímaním energetickej formy tela je možné včas zmeniť  stratégiu prúdenia vnútornej energie a tak si uchovať zdravie, alebo si ho opäť získať.

Stoj  ako váha s vyrovnanými miskami.

Pohybuj sa plynule ako koleso voza.

3 kľúče k úspechu v cvičení taichi a chikungu: 1. Silná vôľa 2. Trpezlivosť  3. Vytrvalosť

 

Čínska masáž Dr. Wu Bin Jianga


Masáž Dr. Wu Bin Jianga je masážou meridiánov a spúšťacích zón hlavy, tváre, krku, ramien a chrbta. Odstraňuje stres, napätie, bolesti, dodáva energiu chorým orgánom, odblokúva energetické dráhy, zlepšuje stav pokožky, má detoxikačné účinky a omladzujúci efekt.

Pochádza z najstaršej čínskej liečiteľskej knihy Žltého cisára, ktorá bola napísaná pred 2000 rokmi. Touto masážou už v dávnych dobách masíroval dvorný lekár cisára a príslušníkov Pekingskej šľachty v Zakázanom meste.


Masáž je zameraná na:
•  masáž hlavy a tváre •  masáž ramien a chrbta

Podrobnejšie info na tel. čísle: 0904 298 081


Program

Pre toto vyhľadavanie sme nenašli žiadne udalosti