Vyhľadať podujatie
events/2020/07/admid0000/images/red_1.jpg

THE _____IST SURROUND: POLINA BAITSYM A YEVGEN NIKIFOROV

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

Výstava fotografií mozaiky socialistickej architektúry

V košickej Galérii Tabačka predstaví svoj najnovší počin dvojica autorov Polina Baitsym a Yevgen Nikiforov. Ich najnovší výskum v znamení pojmov umenia a technológie s názvom THE _____IST SURROUND.

“Pozývam Vás na stretnutie s duchom nedávnej minulosti v neďalekých miestach, ktoré sa podieľali na formovaní našej súčasnosti.” Samuel Velebný, kurátor výstavy.Polina Baitsym a Yevgen Nikiforov sú spoluautormi medzinárodne úspešných kníh Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics (2017) a Soviet Modernist Mosaics from 1960 to 1990 (2020).

Yevgen je fotografom z Ukrajiny, ktorý mapuje monumentálne umenie ukrajinských sídlisk a priemyselných budov, ale zaoberá sa aj štúdiom experimentálnych sídiel, bývania a hmotnými svedectvami života človeka socializmu. Jeho bohatá fotografická prax dokopy vytvára komplexnú mozaiku postrehov o živote v kontexte industrializovanej povojnovej Ukrajiny.

Polina je teoretičkou obdobia socialistického realizmu so Stredoeurópskej univerzity v Budapešti. V tandeme s Yevgenom pracuje na textových podkladoch k publikáciám a výstavám pričom v postsocialistickej ukrajinskej praxi predstavujú ojedinelú dvojicu úspešne mapujúcu témy sovietskych miest s medzinárodným ohlasom.

Svoj najnovší výskum v znamení pojmov umenia (žiť, budovať, dekorovať,....) a technológie (moci, energetiky, kozmonautiky ....) si môžete pozrieť v priestoroch Galérie Tabačka. 

Výstavu kurátorsky pripravil Samuel Velebný.

Vernisáž:  9.7. o 19:00

Trvanie výstavy: 9.7. - 14.8. v čase 15:00 - 20:00

FACEBOOK EVENT

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Zdroj ďalších informácií:
https://www.facebook.com/tabackafanpage/https://www.tabacka.sk/