Vyhľadať podujatie
events/2020/10/admid0000/images/1583924194-vytvarna_sutaz1.jpg

ZAPOJTE SA DO VÝTVARNEJ SÚŤAŽE MČ KOŠICE - STARÉ MESTO

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Deti, dospelí, začiatočníci aj pokročilí, všetci ktorí radi kreslíte a maľujete, MČ Staré Mesto v spolupráci s Múzeom Vojtecha Löfflera vyhlasuje 1. ročník celomestskej výtvarnej súťaže pre všetky vekové kategórie bez obmedzenia veku!

Súťaž je určená pre amatérov, nie profesionálnych umelcov.

Súťaž je určená pre vekové kategórie:

a) predškolský vek
b) I. stupeň ZŠ (1. – 4. ročník ZŠ)
c) II. stupeň ZŠ  (5. – 9. ročník ZŠ)
d) stredoškoláci
e) dospelí bez obmedzenia veku


Súťažiaci si môžu vybrať jednu z tém:

a) Starí Košickí maliari – voľná interpretácia vybraných diel / Ľudovít Feld, Július Jakoby, Ľudovít Čordák, Alexander Eckerdt, Štefan Roskoványi / –(diela všetkých autorov sú voľne dostupné na stránke www.webumenia.sk) Zámerom výtvarnej aktivity je upriamiť pozornosť detí a dospelých na tvorbu známych košických maliarov formou voľnej interpretácie vybraného diela. (napr. zmena techniky, zmena farebnosti, koláž, fantastické pozadie, narušená kompozícia…)
b) Historické staré mesto Košice – vzducholoďou za dobrodružstvom – Zámerom výtvarnej aktivity je prejaviť záujem o architektúru mesta a historické pamiatky. Deti a dospelí si tak môžu vyskúšať kresbu z vtáčej perspektívy. 
c) Čarovný svet bábok – návrh bábky na motív obľúbenej rozprávky
d) Časostroj – Košice o 100 rokov – Ako bude vyzerať moje mesto o 100 rokov? Ako budú ľudia cestovať, ako sa budú obliekať, pracovať, tráviť voľný čas? Zmení sa architektúra mesta a príroda? Deti a dospelí môžu do tvorivého procesu zapojiť svoju fantáziu, stvárniť budúcnosť podľa svojich najbláznivejších predstáv.
e) Autoportrét nie je selfie – Vojtech Löffler, bol košický sochár, známy svojou veľkolepou zbierkou autoportrétov od známych výtvarníkov. Deti a dospelí sa pri vytváraní vlastného autoportrétu môžu inšpirovať stálou expozíciou múzea Vojtecha Löfflera.
f) Najobľúbenejšie zvieratko – fantázií sa medze nekladú! Nakreslite svoje obľúbené alebo vymyslené zvieratko. 


PRIHLÁŠKU SI MÔŽETE STIAHNUŤ TU: ►

Vyplnenú a podpísanú prihlášku spolu s výtvarným dielom zasielajte na Miestny úrad mestskej časti Košice-Staré Mesto, Hviezdoslavova č. 7, 040 34 Košice, alebo osobne Miestny úrad  MČ KE-SM, Hviezdoslavova č. 7,  prvé poschodie číslo dverí 116.  

Termín uzávierky prihlášok je 4. novembra 2020.

https://kosice-city.sk/zapojte-sa-to-novej-vytvarnej-sutaze-mc-stare-mesto/