Leto na trnavskom Nádvorí bude nabité kultúrnymi a gurmánskymi zážitkami

Obľúbené miesto súčasnej kultúry v srdci Trnavy, Nádvorie, ponúkne svojim návštevníkom počas letných mesiacov bohatý kultúrny program. Tu sa stretneme – pozývajú verejnosť na Nádvorie jeho organizátori, ktorí stavili na kombináciu letného kina, divadelných predstavení, koncertov a swapov. Nádvorie sa po dlhých mesiacoch protipandemických opatrení stane miestom, kde sa stretnú všetci milovníci kvalitného jedla, dizajnu a umeleckých zážitkov. V auguste sa návštevníci môžu tešiť aj na koncert Jany Kirschner Unplugged.

Leto na Nádvorí sa bude niesť v znamení rozmanitého kultúrneho programu, ktorý zohľadňuje potreby všetkých návštevníkov renomovaného polyfunkčného priestoru na námestí Trnavy. Od polovice júna až do konca augusta si návštevníci môžu vybrať z mnohých podujatí, ktoré sa budú konať vo vnútornom átriu Nádvoria. „Sme veľmi radi, že sa nám aj napriek neľahkej situácii podarilo pripraviť kvalitný program, ktorého súčasťou bude letné kino, divadelné predstavenia pre deti aj dospelých, koncerty, či swapy kníh a oblečenia,“ hovorí Dušan Vančo, riaditeľ Nádvoria. Nádvorie chce byť miestom, kde sa ľudia stretávajú, aby spoločne prežili chvíle pohody. Na väčšinu podujatí je preto vstup voľný. „Je pre nás dôležité, aby bolo Nádvorie vnímané ako priestor, kde Trnavčania, ale aj turisti radi trávia voľný čas a užijú si kvalitné jedlo, kávu a ponoria sa do neopakovateľných kultúrnych zážitkov,“ uvádza Dušan Vančo.

Kultúrny program na Nádvorí otvorí projekt letné kino. Počas najbližších troch mesiacov sa filmoví fajnšmekri môžu tešiť na populárne kultovky a filmové novinky nielen zo zahraničnej, ale aj z domácej produkcie. „Do letného kina sme zaradili Pomádu, Casablancu, komediálnu drámu Stratili sme Stalina, akčnú vojnovú drámu Dunkirk, životopis hudobnej legendy Eltona Johna Rocketman, českú komédiu Jiřího Havelku Vlastníci, drámu Rivali, romantickú komédiu Yesterday, dychvyrážajúcu novinku Petra Bebkaja Trhlina a mnohé ďalšie snímky,“ upresňuje Dušan Vančo. Nádvorie myslí aj na malých a veľkých fanúšikov divadla. V auguste uvedie dve detské divadelné rozprávky Kozliatka a vlk a Cisárove nové šaty. Dospelí diváci sa môžu tešiť na autorskú inscenáciu divadla Nude o intímnych detailoch materstva s titulom Dávaj si pozor a ľúbim ťa.

O kvalitné hudobné zážitky pod holým nebom sa postarajú slovenskí interpreti. Koncertnú šnúru na Nádvorí odštartuje vystúpenie rockabilly kapely The Crownies, ktorá si osvojila rock and rollový štýl 50-tych rokov minulého storočia. Zlatým klincom augustového programu bude bezplatný koncert Jany Kirschner Unplugged.„Súčasť hudobnej dramaturgie tvoria aj dídžejské sety v podaní DJ Kineta, DJ Veca, DJ Spinhandza a hostí, ktorí nepochybne roztancujú všetkých návštevníkov Nádvoria. Pre milovníkov folklóru je v spolupráci s vydavateľstvom Universal Music pripravený koncert ľudovej formácie Štefan Štec a Fajta,“uvádza Dušan Vančo. Atmosféru letného Nádvoria dotvoria víkendové SWAPY oblečenia, kníh a rastlín. Práve vzájomné vymieňanie všakovakých vecí vnímajú organizátori ako udržateľný a najmä kreatívny spôsob, ako si zaobstarať nové kúsky bez toho, aby ľudia zaťažovali životné prostredie. „Podporovať pekné myšlienky, ktoré sú nám hodnotovo blízke, je pre Nádvorie kľúčové. Aj preto počas leta organizujeme niekoľko SWAPOV, v rámci ktorých si návštevníci budú môcť rozšíriť svoju knižnú zbierku či oázu domácich rastlín. Na svoje si prídu aj fashionisti alebo rodiny s deťmi počas módnych SWAPOV. Odporúčame, aby si návštevníci dopredu naštudovali pravidlá swapovania, pretože sa usilujeme o to, aby si každý mohol odniesť domov pekné a zachovalé kúsky,“dopĺňa Dušan Vančo.

Leto na Nádvorí ponúkne ohňostroj zážitkov v spoločnosti skvelého jedla a pitia z beer &  bistro Akademia a kaviarne Thalmeiner. Verím, že sa tu stretneme v dobrej nálade, uzatvára pozvanie Dušan Vančo.Všetky podujatia sa uskutočnia v priestoroch Nádvoria s dodržaním všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení.

Kompletný program akcií nájdete na https://nadvorie.com/.

O Nádvorí:

Nádvorie, priestor súčasnej kultúry, spája už od roku 2018 to najlepšie, čo mesto Trnava ponúka. Na jednom mieste vzniká komunita a stretávajú sa tu ľudia všetkých vekových kategórií. Nádvorie organizuje koncerty, zaujímavé podujatia a vytvára priestor nielen pre Trnavčanov, ale aj pre zvedavých turistov. Okrem kultúrneho programu a komunitných aktivít nájdu návštevníci na Nádvorí  špičkovú gastronómiu a skvelé prevádzky v objatí modernej architektúry. Súčasťou Nádvoria je aj štipendijný program Nádvorie Kampus a inšpiratívny priestor coworking, ktorý  spája mladých šikovných ľudí z rôznych odvetví. Pulzujúce miesto v srdci Trnavy, Nádvorie – tu sa stretneme: https://nadvorie.com/