Vyhľadať podujatie
events/2020/10/admid120375/120375.jpg

Drama Queer 2020: Loading Love – Online Stream

Táto udalosť sa už konala v minulosti !

O festivale
Divadelný festival DRAMA QUEER chce prostredníctvom prehliadky divadelných inscenácií s LGBTI/Q (lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových, intersexuálnych a queer ľudí) tematikou rozprávať a zviditeľniť životy LGBTI/Q ľudí v spoločnosti. Chce zmierniť homofóbiu/transfóbiu/bifóbiu, ktorá v súčasnosti naberá opäť na obrátkach. Ide o jedinečnú udalosť, ktorá sa ešte na Slovensku nerealizovala.

Chceme vytvoriť priestor pre novú formu divadla, a to queer divadla, pre ľudí, ktorí boli predtým neexistujúci, neviditeľní, ktorí hľadajú miesto pre svoju identitu (či už vo vzťahu k sexuálnej orientácii, alebo rodovej identite). V tomto priestore ich identita nebude viac vnímaná cez kľúčovú dierku hanby, traumy a poníženia, ale ako niečo osobité v štruktúre ich životov. Cieľovou skupinou festivalu je verejnosť, LGBTI/Q komunita, študenti a študentky, mládež a všetci, ktorí majú záujem oslavovať jedinečnosť života.


Divadelný festival Drama Queer 2020

Pridajte sa k nám a užite si teplú divadelnú jeseň aj v roku 2020. Ôsmy ročník Drama Queer prinesie deväť predstavení počas šiestich dní vo formáte online streamu.


26. OCTOBER

Uhol_92 – Apokabaret

STREAM 20:00 | TEREZA ONDROVÁ A PETER ŠAVEL
Stretnú sa Jež, Žaba, Zajačica, Dážďovka a Trúd... ale vtip z toho nebude. Čo ak ďalšiu planétu už nebude mať kto osídliť?
Divadlo, hudba a apokalypsa vstupujú do večerného posedenia na terase baru. Posledných svojho druhu čaká povinný ozdravný pobyt a množenie sa v mene záchrany civilizácie. Niektorí majú však iné plány…

Apokabaret žánrovo rôznorodým prístupom pripomína ekologické hrozby blízkej budúcnosti. S očistným humorom komentuje civilizačné neduhy, ktorým sa spolu oddávame.
Inscenácia je univerzálna, pretože globálne otepľovanie a vyhorenie ohrozujú každého rovnako, bez ohľadu na vek, pôvod, sexuálnu orientáciu či náboženstvo.
VIAC INFOLÍSTKY

27. OCTOBER

Negatív_eGOtrip

STREAM 19:00 | HODOŇ A KOL.
Autorská inscenácia negatív_eGOtrip je performatívnou analýzou a súčasne divadelnou esejou, ktorá mapuje tému násilia. Tvorcovia cez kolektívnu autorskú tvorbu analyzujú medziľudské vzťahy a zameriavajú na materializáciu zla.
VIAC INFOLÍSTKY

28. OCTOBER

Boys Who Like To Play With Dolls

STREAM 20:00 | TEREZA ONDROVÁ A PETER ŠAVEL
Tereza Ondrová a Peter Šavel pozývajú divákov do imaginatívneho sveta, ktorý búra gendrové normy. “Gender je oveľa viac ako biologický fenomén - je to sociálny fenomén.”
Sugestívna vizuálna performance Boys Who Like To Play With Dolls skúma sociálne konštrukty prostredníctvom stretu dvoch významných tvorcov pražskej scény. “Ružová nie je len pre dievčatá a chlapci občas plačú.” 
VIAC INFOLÍSTKY

29. OCTOBER

HOMO40

STREAM 19:00 | DIVADLO LETÍ
Generace, která má svůj coming out již pár let za sebou, přichází se zpovědí ze života pražské LGBT komunity.
Satirická hra HOMO40 o gayích po čtyřicítce střílí do vlastních řad. Po více než deseti letech se na pozici autora i režiséra do Divadla LETÍ opět vrací Daniel Špinar se svým původním textem, který volně naváže na jeho autorskou prvotinu HOMO’06. Přichází se zpovědí ze života pražské LGBT komunity, jež občas dokáže být stejně tak nepřívětivá jako většinová společnost. Jaké překážky nám do cesty skutečně staví ostatní a jaké pocházejí z naší vlastní hlavy?
VIAC INFO LÍSTKY

30. OCTOBER

Čítanie Z Knihy Rozprávková Krajina Je Pre Všetkých

STREAM 20:00 | MÁRIA ŠEVČÍKOVÁ A PETER TILAJČÍK
VIAC INFO

30. OCTOBER

Masterpiece

STREAM 20:00 | SLÁVA DAUBNEROVÁ
Sólová pohybovo-vizuálna inscenácia inšpirovaná vnútorným nepokojom, ktorý vedie človeka k objavovaniu. Izolácia, tvorivý proces, pochybnosti, neustále hodnotenie práce, spracovanie (ne)úspechu - kolobeh, v ktorom sa umelci pohybujú pri tvorbe nového diela.
Byť umelcom či nebyť?
VIAC INFOLÍSTKY