Situácia v kultúre sa nachádza v dlhodobom úpadku. Kluby zavreté, mnoho koncertov sa zrušilo, ľudia pracujúci v tejto oblasti bez príjmu a pomaly už na mizine. Tento stav tak likviduje všetko a kompenzácia za straty pre kultúru akosi neprišla. Teraz je to práve na Vás fanúšikoch, či kultúra prežije a bude fungovať tak ako v minulosti, alebo v nej všetko skolabuje. Možno si poviete nech, veď Ja mám svoj život, ale opýtaj sa sám seba či Tvoj život nebude postrádať práve ten večer keď s priateľmi vyrazíš do hudobného klubu na koncert? Odreaguješ sa, zabavíš, zresetuješ hlavu či nájdeš nových priateľov.

Momentálne je situácia zlá a tak kapely, hudobné médiá, kluby, celý rad technikov potrebuje práve Tvoju pomoc. Samozrejme nechce nikto z nich plakať a naťahovať ruku s prosbou o pomoc a práve preto vznikla táto iniciatíva. Po dohodách s kapelami, majiteľom klubu a firmou ktorá technicky zabezpečí prenos sme sa rozhodli usporiadať Lockdown Concerts. Vysielania koncertov budú vysielané z klubu a Ty tak tieto skvelé kapely a ich koncerty môžeš sledovať u seba doma. Suma, ktorá sa vyzbiera z predpredaja on line lístkov bude prerozdelená medzi kapely, klub a ďalší personál, ktorý bude prenos kapiel zabezpečovať. Touto formou im chceme pomôcť v súčasnej neľahkej situácii a práve teraz sa touto formou obraciame na Vás fanúšikov.

Kapelu EUFORY založila bubeníčka Miriama Hodoňová v r. 2008 pôvodne ako revivalovku Def Leppard. Kapela sa vyprofilovala vlastnými skladbami a natočením prvého CD “ Flying IslandEufory” v r. 2015 a tento rok si uvádza ako svoj rok ”0”- pre skutočnú hudobnú dráhu kapely. Kapela vyhrala niekoľko amatérskych súťaží a od r. 2016 už pravidelne koncertuje na klubových i festivalových pódiách . Svoje druhé CD “Higher and Higher “ vydáva kapela u americkej nahrávacej spoločnosti - Sliptrick Records v r. 2018 . Kapela sa na Slovensku už zaradila medzi lídrov v žánri Heavy/Power Metalu. EUFORY pristupuje k vystupovaniu profesionálne a neustále si svojou hrou, hravosťou a energiou rozširuje svoju fanúškovskú základňu . Rok 2020 bol ale odlišný - kôli pandémii aj na Europskom kontinente. Napriek tomu odohrali 15 koncertov a takmer také isté množstvo festivalových vystúpení presunuli na r .2021 . Ďalšou zmenou bola výmena na poste basgitaristu. Dlhoročný člen Aďo Benca sa počas leta rozhodol opustiť kapelu a počas posledného letného koncertu sa stihol rozlúčiť a kapelou i publikom a zároveň kapela predstavila aj jeho náhradníka. Momentálne začali EUFORY nahrávať svoj tretí album a tento ON LINE koncert odohrajú už aj s novým členom. Jeho meno je Filip Andel a predtým pôsobil v košickej kapele Fictive Mary.

Koncert v rámci projektu Lockdown Concerts.