11.01.2021 - 17.01.2021, každý deň o 18:00 na facebookových stránkach literarnyklub.sk a vydavateľstva KK Bagala.

Diskusie s finalistami a finalistkami literárnej súťaže Poviedka 2020 a čítania ocenených príspevkovPočas celého týždňa budete môcť sledovať online podujatia s finalistami a finalistkami literárnej súťaže Poviedka 2020. Všetky ocenené diela sú publikované v zborníku Poviedka 2020 a nahraté ako audiopoviedky. Ocenené poviedky čítajú Lucia Hurajová a Ľubo Bukový. Podujatia moderuje vyhlasovateľ súťaže Koloman Kertész Bagala.

Ako prvý sa predstaví laureát súťaže Poviedka 2020, Peter Hoferica, ktorého víťazná poviedka porotu oslovila originálnym humorom. „Je to absurdná fraška, ktorá ústi do magického vyvrcholenia". Okrem víťaznej práce bola udelená prémia aj ôsmym ďalším poviedkam. 

„Vždy sa mi páčilo, keď som na stránkach Poviedky našla renomované mená vedľa úplne neznámych. Aj tento zborník obsahuje diela začínajúcich autorov a autoriek a rovnako aj texty profesionálov, či už ide o medzinárodne oceňovanú spisovateľku, nádejného debutanta alebo ďalších ľudí, ktorí denne pracujú so slovom. Je v ňom zastúpená celá veková škála autorov, čo nás porotcov z nejakého dôvodu vždy teší. A najviac nás, samozrejme, teší rôznorodosť štýlov a tém, z ktorých sme v poslednom kole pri priateľskom pästnom súboji vyberali víťaza.“ - Mária Modrovich, predesdníčka poroty 24. ročníka.

Program:

Súťaž od roku 1996 vyhlasuje vydavateľstvo KK Bagala.
Podujatia organizuje občianske združenie literarnyklub.sk a vydavateľstvo KK Bagala.
Hlavným partnerom podujatí je Fond na podporu umenia, a partneri Bratislava-Staré MestoLiterárne informačné centrumNadácia mesta Bratislavy a LITA, autorská spoločnosť.