Aj tento rok organizuje festival Pohoda spolu s neziskovou organizáciou Depaul Slovensko charitatívne podujatie Doma dobre, na ktorom vystúpi Gleb, Meowlau X Val a ďalší.

Zdroj: Pohoda festival

Cieľom je pomôcť ľuďom bez domova, šíriť osvetu a upozorniť spoločnosť na skutočné problémy ľudí bez domova, pre ktorých je zima kritickým obdobím. Podujatie Doma dobre zároveň podporuje výzvu „Adoptuj si posteľ“, za ktorou stojí Depaul Slovensko.

Akcia Doma dobre sa uskutoční v nedeľu 11. decembra od 13.00 do 17.00 hod. priamo v Nocľahárni sv. Vincenta de Paul na Ivánskej ceste 32 v Bratislave. Súčasťou budú koncerty viacerých slovenských skupín aj diskusia. Podujatie svojím hudobným vystúpením prídu podporiť Gleb, Meowlau X Val a folklórna skupina Šukovci.

Vstup na podujatie je pre verejnosť voľný, návštevníci ale budú môcť podporiť zbierku určenú na pomoc ľuďom bez domova. Podporiť Nocľaháreň Depaul je možné aj zaslaním prázdnej SMS na číslo 827 (pomoc v hodnote 3€) alebo „adoptovaním si postele“.

Koncerty aj diskusia podujatia Doma dobre budú zároveň naživo streamované na FB stránkach festivalu Pohoda, Depaul Slovensko, Denníka N, .týždňa a portálu aktuality.sk.

Viac o práci a pomoci ľuďom bez domova sa dozviete v tlačovej správe a na webe www.depaul.sk a www.adoptujsipostel.sk

AKO SA DOSTAŤ NA PODUJATIE DOMA DOBRE
K areálu sa dá dostať autom alebo taxíkom priamo na adresu Ivanská cesta 32, Bratislava. Využiť sa dá aj MHD – pri cestovaní autobusmi 69 a 96 smerom na letisko vystúpiť na zastávke Fafruny (na znamenie), z ktorej je to cca 10 minút pešo cez nadjazd.