Cyklus koncertov “Nová hudba v Tatranskej galérii” je pokračovaním snáh Slovenskej sekcie Medzinárodnej spoločnosti pre súčasnú hudbu o propagáciu súčasnej hudby, tvorby súčasných skladateľov a interpretačné umenie slovenských hudobníkov aj v menších mestách Slovenska. Vďaka spolupráci s Tatranskou galériou v Poprade, ktorej zriaďovateľom je Prešovský samosprávny kraj, sme v roku 2017 vytvorili projekt, ktorý prináša súčasnú hudbu aj mimo hlavné slovenské kultúrne centrá. V podmanivom prostredí Tatranskej galérie chceme vytvoriť stabilný cyklus koncertov, ktoré prinesú širokej verejnosti z pod Tatier možnosť nového a mimoriadne potrebného kultúrneho vyžitia. Niektoré koncerty budú prepojené aj s harmonogramom vernisáži. Publiku ponúkneme novú súčasnú hudbu, ktorú nemá bežne možnosť počuť na koncertoch a taktiež zatraktívniť kultúrnu ponuku v meste Poprad.

🎶 Cyklus ukončí 16. 10. 2022 koncert pražského projektu Prague Quiet Music Collective, ktorý sa v Poprade predstaví v rámci svojho slovenského turné.

Prague Quiet Music Collective sa hlási ku kráse stíšenia, spomalenia, spozornenia a k pozornosti k detailom zvuku premieňajúcim sa v čase. Od svojho vzniku v roku 2021 toto zoskupenie interpretovalo niekoľko nových kompozícií od skladateľov z celého sveta, ktoré následne zaradil do svojho repertoáru.

🎼 Na koncerte zaznejú skladby od Evy-Marie Houben, Lindy Catlin Smith a Iana Mikyska.

  • Ian Mikyska – viola da gamba, basová zobcová flauta, gitara
  • Anna Paulová – klarinet, basklarinet
  • Milan Kárník Jakeš – husle
  • Laun Gonçalves – kontrabas

🎟 Vstup na koncert je voľný.

Cyklus koncertov "Nová hudba v Tatranskej galérii" organizuje občianske združenie Medzinárodná spoločnosť pre súčasnú hudbu - Slovenská sekcia a spoluorganizátorom je Tatranská galéria.

🤝 Koncerty cyklu Nová hudba v Tatranskej galérii z verejných zdrojov podporil ako hlavný partner Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu. S podporou SOZA. Mediálnym partnerom je Hudobný život.