Pozývame vás ku nám na prechádzku a čaj aj počas novembra:

sobota 5.11.

11.00 História Ekocentra a Malého parku

Prezentácia architektov Miroslava Jošta a Ivana Klasa o histórii skleníkov, Malého parku a budovy ekocentra. Nebudú chýbať zaujímavé informácie z minulosti, začiatkov prác na rekonštrukcii budovy či o jej architektonickej hodnote. 

 

14:00 Strašidelné zvieratá a tvory, ktorých sa ľudia boja

 Prírodovedné popoludnie s Jurajom Čačaným

 

16:00 Výroba lampášov Po výrobe lampášov z recyklovaných materiálov bude nasledovať svetielkový pochod parkom do Makovíc. Príspevok na dielničky: 3 €

Sobota 12.11.

11.00 Výroba vtáčích kŕmidiel a prezentácia historických fotografií, OZ Jandruš

14.00 Permonícke popoludnie

Geopark Malé Karpaty a Spolok Permon Marianka, Preskúmame minerály a fosílie Malých Karpát, premietneme si film o Marianskej bridlici, vyskúšame písanie griflíkom na školskej bridlicovej tabuľke a vyrobíme si bridlicové srdiečka.

Sobota 19.11.

11.00 Háčkovacie posedenie, Prineste si svoje háčiky aj bavlnky a popri čaji si ukážeme svoje háčkovacie tipy a triky. Ak nemáte vlastné vybavenie, bavlnky aj háčiky si môžete za 5 € vyzdvihnúť u lektorky a zobrať so sebou domov.

14.00 Adventné tvorenie pre deti aj dospelých V predvianočnej atmosfére si vyrobíme adventné svietniky alebo výzdobu z prírodného materiálu.

sobota 26. 11.

11.00 Prírodné obrazy Vytvoríme si s deťmi aj dospelými 3D obrázok z prírodnín.

14.00 O živote netopierov Prírodovedné popoludnie s Natáliou, počas ktorého si povieme základné informácie o jediných lietajúcich cicavcoch. Vysvetlíme si aj to, ako funguje echolokácia a spoznáte niektoré z 28 druhov netopierov žijúcich na Slovensku.

 

Stredy

o 10.00 a o 11.00 Prírodovedné alebo environmentálne lekcie pre žiakov MŠ a ZŠ

Streda o 16.00

2. 11. Premietanie Oázy života – obnova mokradí na Záhorí/ Broz. Mokrade ako domov rovnako dôležitého a nádherného života ako tie najslávnejšie miesta na Zemi.

9. 11. Čítanie z knihy Miroslava Sanigu Rozprávky prabababičky prírody, tvorenie k téme

16.11. Premietanie Príbeh krajiny Lúk/Broz, Film o unikátnej krajine – nekrajine Dolného Žitného ostrova, ktorá bola výrazne pozmenená ničivou povodňou v roku 1965.

23.11. Čítanie z knihy Miroslava Sanigu Rozprávky prabababičky prírody, tvorenie k téme

30.11. Premietanie Bratislava, mesto uprostred prírody/Broz

Film poukazuje na fragmenty prírody Bratislavy a jej okolia. Niektoré zvieratá a rastliny sa prispôsobili zmenám veľkomesta a prežili, iné takmer definitívne vymizli.