Dráma v maďarskom jazyku bez slovenských titulkov.

Hamletov otec je mŕtvy. Jeho matka sa po dvoch mesiacoch zármutku vydá za mladšieho brata svojho bývalého manžela. Hamlet z bolesti takmer zošalie. Vo vízii sa mu objaví duch jeho otca, ktorý mu prezradí, že ho zabil nový kráľ a prikáže svojmu synovi, aby pomstil jeho smrť. Hamlet prisahá svojmu otcovi, že sa pomstí za jeho smrť. Aby udržal svoj plán v tajnosti, začne predstierať, že je blázon. Zmocní sa ho strach a úzkosť, ale predstierané šialenstvo mu dovolí stratiť kontakt s realitou alebo s tým, o čom si „priemerný pozemský smrteľník“ myslí, že je realita. Hamletova rozporuplná osobnosť hrá v tejto inscenácií dôležitú úlohu. Hľadá samého seba a svoje miesto v rodinnom a spoločenskom prostredí. Je neustále v centre diania, pričom sa snaží pochopiť súvislosti vo svojom živote.

Príbeh sa odohráva v jedálni kráľovskej rodiny. V centre vidíme mohutný mramorový stôl zdobený dánskym erbom; stôl sa neskôr zmení na sarkofág.
Réžia Attilu Matuseka chce zdôrazniť, že William Shakespeare a jeho dielo je stále aktuálne a nadčasové. Bytostné problémy hlavného hrdinu, jeho neustále pochybnosti a vnímanie pravdy ako takej môžu byť blízke pre mnohých z nás.

INFORMÁCIE K VYSIELANIU:
Záznam predstavenia je v maďarskom jazyku.
Prihlásiť sa na sledovanie záznamu predstavenia môžete v čase jeho trvania (20:00 - 22:04), pričom ho budete môcť sledovať od začiatku do konca.

 

REALIZAČNÝ TÍM:
Kostýmy: Lea Šáriová
Scéna: Michal Lošonsky
Choreográfia: Bianka Gyepes
Hudba: Gábor Kalocsányi
Korepetítorka: Zsuzsanna Pálinkás Andrássy
Šermovanie: Dávidh Végh
Dramaturgia: Emese Varga
Asistent réžie: László Balázsi
Spoluréžia: László Mikilós
Režisér: Attila Matusek

Realizácia záznamu: Milan Drozd

OBSADENIE:
Dániel Szebellai
Eszter Katona
Bence Hégli
Fanni Hostomský
Kristóf Melecsky