Pozývame Vás na sériu štyroch prednášok Pavla „Hiraxa“ Baričáka - CESTA BYTOSTI, ktoré budú vysielané online a vy si ich môžete vychutnať z pohodlia domova. Pavel „Hirax“ Baričák je slovenský spisovateľ, motivátor, poet, hudobník, bloger, filozof, večný hľadač súvislostí, cestovateľ, fotograf, otec

 • 05. 11. 2020, štvrtok: Cesta bytosti: 1. Narodenie a detstvo
  Funkčná a nefunkčná rodina, harmonické (láskavá výchova s určovaním hraníc rodiča s prirodzenou autoritou) a neharmonické druhy výchovy (direktívna, podmienková, benevolentná, zanedbávajúca atď) a ich dopad na vývoj človeka. Rady z praxe ako konať pri rôznych situáciách vzdoru dieťaťa, jeho vnútornom hneve a iných konfliktných situáciách.

 • 12. 11. 2020, štvrtok: Cesta bytosti: 2. Naše prejavovaniesa v dospelosti, partnerské a iné vzťahy
  Druhy manipulácie a ich zrod. Prečo manipulujeme? Ako z toho von? Ako sa správať, keď nám ktosi škodí cez intrigovanie, ohováranie, vinenie, prípadne partner je rodený negativista. Vzťahy so svokrou, našimi rodičmi, kolegami, susedmi. Opätovné nadobudnutie zdravej sebadôvery so schopnosťou brániť sa, prijatie sa, vyrovnané sebavedomie a čosi aj o asertívnom správaní.

 • 19. 11. 2020, štvrtok: Cesta bytosti: 3. Zdravie (aj okorone) a hojnosť
  Prečo k ľuďom nejde hojnosť, keď žijú podľa knihy Tajomstvo? Kedy prichádza nemoc a čo nám chce pošepkať? O korone, psychike človeka, keď podľahne nemoci, hľadanie správnych koreňov prečo prišla choroba a ako ju zvládnuť a ozdravieť.

 • 26. 11. 2020, štvrtok: Cesta bytosti: 4. Sebapremena aduchovna cesta
  Celkovo o sebapremene, vedomom bytí, schopnosti vedieť sa prichytiť pri rozmýšľaní, nonstop vnímaní svojich emócií, rozumieť im a vedieť sa vďaka nim spoznávať a meniť. Padnú aj vety o strese, strave, pohybe, meditácií, takže prednáška nebude iba o mysli a psychike, ale aj starostlivosti o telo.