Vyhľadať podujatie

Schaubmarov mlyn

Cajlanská 255
902 01 Pezinok
Slovensko

www.sng.sk/pezinok
zuzana.palicova@sng.sk
02/204 761 00Otváracie hodiny

Štvrtok 09:00 - 16:00
Piatok 09:00 - 16:00
Sobota 10:00 - 18:00
Nedeľa 10:00 - 18:00

O nás

Schaubmarov mlyn je už od 70. rokov súčasťou Slovenskej národnej galérie. Od roku 2017 ho čaká postupná premena na zážitkový, vzdelávací a voľnočasový priestor, kde sa bude páčiť všetkým, ktorí majú radi nielen umenie a kultúru ale aj vidiek, či dobré jedlo. Do mlyna v Pezinku chceme priniesť to najlepšie zo všetkého, zabalené do priateľských služieb a prívetivej atmosféry. 

Dnes v Schaubmarovom mlyne nájdete expozíciu mlynárstva a insitného umenia, obklopené dvorom a starým ovocným sadom. V priebehu nasledujúcich rokov pribudne kaviareň s obchodíkom, ateliér a dielňa na workshopy. Návštevníci budú môcť prísť za niektorým z plánovaných programov, alebo len tak, za kávou, koláčom, a najmä príjemným prostredím. Služby – kaviareň a obchodík vnímame ako dnes už samozrejmosť v priestore určenom pre verejnosť. 

Výstavy a výtvarné umenie z Mlyna nezmiznú, naopak! Priestor dostane profesionálne a súčasné umenie, s väčším ohľadom a dôrazom na detského návštevníka. Chceme, aby bol mlyn v Pezinku miestom, kde umenie bude možné nielen obzerať . Bude tu priestor na rezidencie umelcov a pravidelné kultúrne a spoločenské podujatia. 

Dvor a sad tiež prejdú postupnou revitalizáciou – na dvore nájdu svoje miesto bylinkové, zeleninové a kvetinové záhony, pribudnú stromy a kry. V sade bude hmyzí domček, a možno aj včelíny. Lavičky, hojdacie siete a domčeky na hranie pre deti sú tiež súčasťou aktuálnych predstáv a budúcich plánov. 

Cieľom revitalizácie Mlyna v Pezinku je vytvoriť moderné miesto, kde zmysel pre umenie a vzťah k prírode koexistujú a navzájom zo seba čerpajú. Veríme, že Mlyn sa stane obľúbeným kultivovaným miestom pre všetkých rodičov detí, ktorí hľadajú alternatívu k zvyčajnej väčšinovej ponuke.

Program