Srdečne Vás pozývame 𝟴. 𝗱𝗲𝗰𝗲𝗺𝗯𝗿𝗮 o 18:00 na literárny večer s laureátom ceny za poéziu Zlatá vlna 2022 𝗥𝘂𝗱𝗼𝗹𝗳𝗼𝗺 𝗝𝘂𝗿𝗼𝗹𝗲𝗸𝗼𝗺.

〰️ Diskusia a čítačka sa bude konať v prednáškovej sále Univerzitnej knižnici v Bratislave (Ventúrska 11).
〰️ Moderátor: Peter Šulej.
〰️ Vstup voľný.


〰️ O autorovi:
Rodák z Oravy, básnik a publicista Rudolf Jurolek, má vo svojom poetickom depozite osem básnických zbierok. Najnovšia – s názvom Bukolika – vyšla na sklonku minulého roka. Práve s touto básnickou zbierkou sa stal laureátom 4. ročníka ceny za poéziu Zlatá vlna, ktorú sme udelili na festivale Novotvar.

Rudolf Jurolek (1956) vyštudoval Vysokú školu technickú v Košiciach. Pracoval ako technológ, učiteľ alebo publicista. Debutoval zbierkou Posunok v roku 1987. Neskôr pridal ďalšie reflexívne zbierky rozvíjajúce možnosti prírodnej lyriky, napríklad Život je možný (2007), Smrekový les (2009), Poľné vety (2013), a prozaickú knihu Pán Ó (2017). So Slávkou Rude-Porubskou z nemčiny preložil básnickú zbierku Michaela Donhausera Brečtan (2018). Zostavil výber z diela Mily Haugovej (Skalná ruža, 2017). Cenu Zlatá vlna získal za zbierku Bukolika (Modrý Peter 2021).

Tešíme sa na vás.

〰️ Viac na https://bit.ly/zlatavlna-2022


〰️ 4. ročník ceny za poéziu Zlatá vlna 2022 vyhlásili: Občianske združenie Novotvar, Literárne informačné centrum, Literárna bašta, literarnyklub.sk, Vlna a Vertigo.

〰️ Projekt ako hlavný partner z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďalšími partnermi projektu, ktorí ho podporili, sú LITA, autorská spoločnosť, Univerzitná knižnica v Bratislave, Zámek Žďár nad Sázavou a Bratislavská reštaurácia.