LEON HENDRIX  (USA) – In The Name Of Jimi

Len niekoľko dní po oslavách 80 rokov od narodenia legendárneho gitaristu Jimiho Hendrixa prichádza po prvý raz na Slovensko, so svojou poctou tomuto geniálnemu muzikantovi, jeho o šesť rokov mladší brat Leon so svojou kapelou. 

Samozrejme, celý večer bude venovaný tvorbe nesmrteľného Jimiho, a to v podaní, v akom sme ešte nemali šancu ich vidieť. 

Leon Morris Hendrix je americký maliar, gitarista a skladateľ, ktorý okrem toho, že sa momentálne venuje odkazu svojho brata, má na svojom konte tiež vlastné albumy s Leon Hendrix Band. Prvý vyšiel v roku 2002 pod názvom „Seattle Rain“, novší potom s titulom „Keeper Of The Flame“ o štyri roky neskôr. V roku 2012 vyráža na svoje prvé rozsiahle európske turné, počas ktorého koncertuje v krajinách ako Veľká Británia, Taliansko, Poľsko, Macedónia, Kosovo a ďalších.

Spoločne s Leonom Hendrixom na Slovensko prichádza úžasný gitarista, ktorý už dlhé roky propaguje Jimiho nesmrteľnú gitarovú hru – Fulviu Feliciano. Rytmickú sekciu tvorí basgitarista Marco D’Angelo (Leon Hendrix, Stan Skibby) a bubeník Pino Liberti (Uli Jon Roth, Buddy Miles, Marco Mendoza).

Zdroj: facebook.com / Bullet Holes

Predskokanom LEONA HENDRIXA bude kapela BULLET HOLES – slovenská kapela, ktorá vyrástla z garáže do veľkého hudobného sveta. Názov je trochu drsný, ale realistický. "Chceme našou hudbou zasiahnuť vašu myseľ a vaše srdce, aby po nej zostala stopa. Naše piesne odrážajú naše životné príbehy.

Kapela bola založená v roku 2014 a odvtedy prešla niekoľkými členskými zmenami, väčšinou s cieľom dosiahnuť profesionálnejší a inštrumentálny rozvoj kapely."

Úspechy v oblasti dier po guľkách:

  • 2016 - Absolútny víťaz súťaže ROCKOVÁ MATURITA
  • 2018 - Cena za objav roka od Únie autorov a interpretov
  • 2019 – Vydanie veľmi kritikou oceňovaného albumu Perfect World

Viac skladieb a informácií na webovej stránke, sociálnych sieťach a YouTube.