Vyhľadať podujatie
events/2020/12/admid120814/120814.jpeg

Vianočná lampášová prehliadka Pezinka

Táto udalosť sa už konala v minulosti !
Vianoce, História, Punč

SPOZNAJTE PEZINOK S LAMPÁŠMI A VIANOČNÝM PUNČOM!

Viete čo znamená pôvodný názov Pezinka Bozen? Ktorý kostol je najstarší kde bola židovská synagóga či kam sa podel potok ktorý pretekal stredom mesta? Spoločne si posvietime na pamiatky príbehy a ľudí tohto úžasného mesta vzdialeného len 20 km od Bratislavy!


Dozviete sa kedy sa začalo ťažiť v Pezinku zlato odkiaľ sa vzalo pomenovanie Turecký dom aký nápis zdobí historickú radnicu kto dal postaviť Mariánsky stĺp na námestí alebo aj to prečo si mestá delili katov. Prehliadku zakončíme na vianočnom punči alebo varenom víne na terasi v Radnica.


VSTUPNÉ: 15 Eur. Seniori Študenti ZŤP 13 Eur.

Deti v sprievode rodičov od 2-18 r. 5 Eur

Dodržiavame platné predpisy a nariadenia vlády ohľadom Covid-19 preto je maximálny počet účastníkov: 5 dospelých

Na prehliadku sa treba vopred prihlásiť.

REZERVÁCIE: info@modratours.com 0903/ 50 51 52.


AKO SA DOSTAŤ DO PEZINKA

Hlavná autobusová stanica Bratislava Mlynské Nivy: zastávka 20 autobus odchádza o 16.10. Cesta autobusom trvá 44 minút. Z autobusovej zastávky prejdete do stredu Radničného námestia a čoskoro sa objavíte pred morovým stĺpom - naším miestom stretnutia.

Hlavná vlaková stanica v Bratislave (Hlavná stanica) - choďte vlakom o 16:18 smer Trnava vystúpte v Pezinku a potom choďte 5 minút na miesto stretnutia. Cesta vlakom trvá iba 22 minút. Skontrolujte si svoju dopravu tu: www.busy.sk

Autom: Parkovanie zdarma kdekoľvek v centre mesta.