Nočná divadelná prehliadka so strašením
Trenčiansky hrad

Milí návštevníci, aj v tomto roku pre vás v spolupráci s Divadelná spoločnosť z Prievidze pripravujem NOČNÉ  PREHLIADKY. Opäť sa môžete tešiť na obľúbené nočné prehliadky s názvom PREKLIATY PÁN.

Prehliadky o Matúšovi Čákovi z Trenčína sa uskutočnia v termínoch (vždy piatok a sobota):

Matúš Čák Trenčianky, pán Váhu a Tatier, osobnosť slovenských dejín, rytier opradený povesťami, dávnymi piesňami ospievaný, do dnešných čias nepoznaný. Kto bol vlastne Matúš z Trenčína?! Bol to hrdina, srdečný človek, nebojácny veľmož, láskavý pán? Alebo despota s dvakrát prekliatou dušou neštítiaci sa vraždy, klamstva, úskoku, či nedodržania slova. Veľkí romantickí básnici mu k nohám ódy a romány skladali, cirkev a jeho králi na neho kliatby a nenávisť posielali. Ľud prostý pookrial pod jeho vládou, šľachta a tí čo s ním nesúhlasili zas krvavé slzy ronili. Veriaci a bohabojný človek to bol čo spieval chvály, alebo šklebiaci sa vrah s opálenou tvárou od horiacej Nitrianskej katedrály? Kto to bol?! Kým bol?! Dnes sa to už veru nedozvieme, iba ak by sme samotnú Smrť požiadali o rozsúdenie. História o ňom rozpráva tvrdými literami, ale i v nej sú láskavé a nepochopiteľné miesta. Legendy mu na hlavu gloriolu kladú, ale sú i také príbehy o ňom z ktorých na chrbte mrazí. Divadelná prehliadka o Matúšovi Čákovi Trenčianskom vyrozpráva príbeh, ktorý sa stal i možno nestal zároveň. Nebude to len historická freska z faktov, ale ani ľúbivá povedačka. S Matúšom a jeho príbehom sa stretneme niekde uprostred. Tam hore, v jeho veži na hrade, ktorý sa dodnes nad mestom hrdí. Kto vie, možno na tom našom príbehu bude aj kus pravdy...

V predstavení účinkuje 20 umelcov.

Scenár, réžia: Vojtech Bartko / Divadelná spoločnosť
Režisér podujatia je autorom niekoľkých Medzinárodných festivalov duchov a strašidiel na zámku v Bojniciach (Strašidelný Majáles, Prebudený des, Krkavec, Prízrak, Bosorka a iné).
Dramaturgia, strih hudby: František Kňazovič
Vizualizácia: Maxo Kormaňák
Kostýmy: Divadelná spoločnosť
Foto plagátu: DS Foto
Grafika plagátu: U maxa

Organizátor: Divadelná spoločnosť a Trenčiansky hrad

Vstupenky na podujatie si môžete kúpiť online za zvýhodnenú cenu na: https://lnk.sk/oxhy

Vstupné v predpredaji:
10€ dospelí / 6€ deti / 2€ deti do 6 rokov
Vstupné na mieste:
12€ dospelí / 8€ deti / 3€ deti do 6 rokov
www.muzeumtn.sk