Vyhľadať podujatie

Múzeum NKP Solivar

Námestie Osloboditeľov 4
Prešov - Solivar
Slovensko+421 51/7754354O nás

VÝSTAVY:
 
do 14. 9. HISTÓRIA ZÁVODOV PRIEMYSELNEJ AUTOMATIZÁCIE DUKLA (Křižík) Prešov
Výstava pri príležitosti sedemdesiateho výročia položenia základného kameňa závodu Křižík Prešov. Na výstave sú prezentované výrobky, dokumenty a fotografie zo súkromnej zbierky Matúša Pališina. Organizátor: Matúš Pališin a Slovenské technické múzeum.
Vstupné: 1 €
 
19. 9. – 31. 12. FRAGMENTY Z HISTORICKÉHO FONDU ŠVK PREŠOV: KEĎ KNIHA LAHODÍ DUŠI AJ OKU
Výstava historických dokumentov z knižničného fondu Štátnej vedeckej knižnice v Prešove. Organizátor: Štátna vedecká knižnica Prešov a Slovenské technické múzeum.
Vstupné: 1 €
 
19. 9. – 31. 12. NEZNÁME FARBY OSOBNOSTÍ
Výstava 13 veľkoformátových obrazov svetových osobností s rómskym pôvodom výtvarníka Jozefa Feča. Organizátor: Štátna vedecká knižnica Prešov a Slovenské technické múzeum.
Vstupné: 1 €
 
19. 9. – 31. 12. CHLIEB A HRY
Výstava 30 veľkoformátových fotografií z digitálneho archívu Štátnej vedeckej knižnice v Prešove, ktoré dokumentujú Rómov v umení a remeslách. Organizátor: Štátna vedecká knižnica Prešov a Slovenské technické múzeum.
Vstupné: 1 €
 
28. 9. o 18.00 KOMORNÝ KONCERT Z TVORBY SVETOVÝCH HUDOBNÝCH MAJSTROV
Pozývame Vás na Komorný koncert, ktorý sa uskutoční v priestoroch Slovenského technického múzea (NKP Solivar) v Prešove. Na koncerte odznejú diela významných svetových skladateľov obdobia baroka, hudobného romantizmu a 21. stor. Publikum sa môže tešiť na výber zo Štyroch ročných období v podaní QuartettaRistretta, na árie z opery Carmen a z operety Cigánska láska v podaní sopranistky Brigity Tivadarovej. Zároveň si vypočujete ChopinoveNocturna v podaní klaviristu MiklósaNyékyho a iné hudobné diela. Hudobným programom bude sprevádzať moderátorka Martina Poláková. Organizátor: PRO – MOVEO, Občianske združenie Arioso. Vstup voľný.

Program