Noc, kedy slabne hranica medzi svetom ľudí a svetom duchov, kedy všetky živly nadobúdajú nevídanú moc a horiace ohne vítajú plodnosť rozsiahlych dolín. Letný slnovrat sa po celom svete oslavuje už od nepamäti a pre našich predkov bol jednou z najvýznamnejších udalostí roka. Akými spôsobmi si starí Slovania uctievali čaro Svätojánskej noci? Prečo sa v túto noc pália a preskakujú ohne a aké povery a presvedčenia sa s týmto rituálom spájajú? Ako a prečo sa počas Svätojánskej noci zbierajú bylinky? Boli naši predkovia uctievačmi slnka a ako zmenil oslavy tohto pohanského sviatku príchod kresťanstva? Nasaďte si kvetinové vence, rozpáľte vatry a oslávte s nami najmagickejšiu noc roka! Atmosféru dávnych tradícií nám opäť brilantne zhmotní popredná etnologička a historička, Katarína Nádaská. 

Mgr. Katarína Nádaská, PhD.
je oceňovaná etnologička a historička, ktorá sa špecializuje na náboženskú etnológiu, etnomedicínu, mágiu a démonológiu, stredouerópske kontexty ľudovej kultúry a vizuálnu antropológiu. Vyštudovala odbor etnológia – história na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracovala nielen na svojej alma mater, ale aj na ďalších univerzitách. Absolvovala viacero vedeckých stáží na európskych univerzitách, pracovala ako kurátorka a literárna historička v Múzeu mesta Bratislava aj ako odborná vedecká pracovníčka v Divadelnom ústave v Bratislave. V súčasnosti pôsobí ako odborná pracovníčka v samospráve, venuje sa historickému poradenstvu pre oblasť masmédií a filmu, prednáša na viacerých univerzitách na Slovensku i v zahraničí. Je autorkou viacerých monografií, vedeckých štúdií a popularizačných článkov, a tiež spoluautorkou etnologických filmových dokumentov. 
 
 AKO WEBINÁR FUNGUJE?
  • Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón, tablet alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie. 
  • Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak vstupenku zakúpite v deň konania podujatia, odkaz na webinár vám príde v jednom e-maili priamo s lístkom.
  • Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať. 
  • Live stream webináru sa vysiela prostredníctvom platformy Vimeo, priamo vo vašom internetovom prehliadači. Nie je preto potrebné nič inštalovať ani sa niekde registrovať.
VÝHODY WEBINÁRA:
  • Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
  • V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
  • Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
  • Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
  • Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá domácnosť.
Odpovede na často kladené otázky nájdete tubit.ly/OtazkyOdpovedeSK